banner84

Alanya İlçe Müftülüğü bilgilendirdi

Yeniden başlatılan Kudüs ziyaretleri için kayıtlar devam ederken, Alanya İlçe Müftülüğü ülkede geçerli olan aşılara yönelik bilgi verdi

Alanya İlçe Müftülüğü bilgilendirdi


(Ekmel YILMAZ) Alanya İlçe Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeniden başlanan Kudüs ziyaretlerinin kayıtlarının devam ettiğini duyurdu. Kayıtlar için istenecek belgelerin bilgisini aktaran müftülük, Kudüs'te geçerli olan aşıları da duyurusunda yayınladı. Müftülük tarafından yapuılan açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeniden başlanan Kudüs ziyaretlerine kayıtlar devam ediyor.Tura katılacaklar ilgili makamlarca Kovid-19 salgın hastalığı nedeniyle alınmış tüm tedbir ve kurallara uymakla yükümlü olacak. Ayrıca yolculara seyahat sigortası da yapılacak. Turlara katılacak olan vatandaşlar için dini rehberliğin yanı sıra ziyaret yerleri konusunda bilgili, deneyimli personel görevlendirilecek. Ayrıca Kudüs  ziyaretlerine katılacak olan vatandaşlara yönelik eğitim seminerleri düzenlenecek. Kudüs ziyaretçilerine Kuran-ı Kerim, el çantası, maske, el dezenfektanı, seccade, Kudüs ve Mescid-i Aksa Rehberi isimli eser ve malzemeler verilecektir.'Üç gece dört gün' şeklinde düzenlenecek olan ziyaretlerde, yolculara üç öğün yemek verilecek.
KAYIT İÇİN İZLENECEK YOL VE İSTENEN BELGELER
Kudüs turuna ait banka kodu ile Türkiye Diyanet Vakfı Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan Kudüs kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatırdıktan sonra müracaatlarını Alanya Müftülüğünden yapabileceklerdir.Kayıt yaptırdıktan sonra, Alanya Müftülüğünden alacakları 2021-2022 Kudüs Ziyaretleri Kayıt Formunu 2 nüsha halinde doldurarak aşağıdaki belgelerle birlikte bir nüshasını Alanya Müftülüğüne teslim edecekler ve ayrıca kendilerinden; Katılacağı tur tarihi itibariyle geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaport (pasaportu kişiler çıkartacaklardır.) Seyahat ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontu,Kudüs ziyaretinden vazgeçilmesi halinde yolcu tarafından imzalanan Kudüs Ziyaretleri Kayıt Formunda belirtilen kesintiler uygulanacaktır.İlgili devlet tarafından kabul gören Covid-19 aşıları, Moderna, Pfizer Biontech, Johnson & Johnson-Janssen, Astra Zenecai, Covishield, Sinopharm, Sinovac, Sputnik-v" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169