banner84

'Alanya İnşaatçı Kalıpçı ve Taşeronları Derneği' açıldı

Alanya İnşaatçı Kalıpçı ve Taşeronları Derneği Oba Mahallesi’nde açıldı. Dernek başkanı Tahir Uyaroğlu derneğin kuruluş amacı ve yöneti hakkında Alanya Posta Medya’ya bilgi verdi.

'Alanya İnşaatçı Kalıpçı ve Taşeronları Derneği' açıldı

Yeni kurulan derneğin yaklaşık 100 üyesi bulunuyor. Dernek başkanlığını Tahir Uyaroğlu, başkan yardımcılığını ise Bekir Karatepe ile Üzeyir Akgün yürütüyor. Derneğin yönetim listesinde yer alan diğer isimler ise: Erdal Özalp, Abdullah Kırgeçit, Mehmet Doğan, Mehmet Tiryaki, Hasan Yıldız, Ali Tuncer, Adem Gökçe, Rüstem Koca, Harun Başusta, Fevzi Ateş, Kerim Bayır, Murat Erdoğan, Hasan Yolasığmaz, Ali Sönmez.

'EMEKÇİLER 10 YILDIR ZARAR EDİYOR'

Dernek başkanı Uyaroğlu, derneğin kurulma amacı hakkında yaptığı açıklamada, “ Tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Derneği kurmaktaki amacımız inşaat sektöründe ki arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığını alamamaları yüzündendir. Son 10 yıldır bütün taşeron arkadaşlarımız zarar ediyor, amacımız birlik olup emeklerimizin karşılığını alabilmektir. Bizler çok sermaye ile çalışıp en az kar elde eden kişileriz. Son 10 yıldır bu bölgede ki taşeron arkadaşlar zarar ediyorlar ve emeklerinin karşılığını alamıyorlar. Şuan Alanya’da yaklaşık 100 üyemiz bulunuyor, risk grubunda en ön sırada inşaat emekçileri bulunuyor fakat kazanç durumunda ise en sonda yer alıyoruz. Biz kalıpların üzerinde resmen cambazlık yapıyoruz, şartlarımız çok ağır, ağır şartlarda çalışıyoruz ama kar olarak en az kazanç bizde olduğu için emeğimizin karşılığını alabilmek maksadı ile derneği kurduk” dedi. - Ekmel YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107