banner129

Alanya Kabotaj Bayramı'nı kutlayacak

Alanya'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Alanya Kabotaj Bayramı'nı kutlayacak
1 Temmuz 1923 Tarihinde yürürlüğe konulan, 815 Sayılı Kabotaj Kanunu ile Türk Limanları arasında ticaret yapma hakkı, Türk Bayraklı gemiler ile Türk vatandaşlarına verilmesinin ardından Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün direktifleri ile 1 Temmuz günü kutlanan ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. yıldönümü, Alanya'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 
ETKİNLİKLER İSKELEDE YAPILACAK
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları, yarın iskelede bulunan Atatürk Anıtı önünden başlayacak. Yarın saat 17.00'de Alanya Liman Başkanlığı'nca Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak olan etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edecek. Alanya Liman Başkan Vekili Mustafa Akdoğan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Deniz Şehitleri için denize çelenk bırakmasının ardından tören son bulacak.
ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER SERGİLENECEK
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde su sporları gösterileri, yüzme yarışmaları ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları yapılacak. Yarışlar sonunda dereceye girenlerin ödülleri verilecek.
TEKNE GEZİSİ DÜZENLENECEK
Denizcilik ve Kabotaj Bayramına katılan tüm katılımcılara (Halka, İlçe Protokolüne ve davetlilere) saat 19.00’da tekne gezisi düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2017, 11:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107