banner84

Alanya mercek altında

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Alanya’da da denetimler sıkılaştı. Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kurban pazarları, oteller ve gıda işletmeleri mercek altına alındı.

Alanya mercek altında

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte 3 hafta öncesinden başlayan denetimler hız kesmeden devam ediyor. Denetimlerde  şehir dışından gelen kamyonlar, kurbanlıklar, kurban satış alanları, imalathaneler ve oteller, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü başta olmak üzere Veteriner Hekimler ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sıkı kontrol altında. Konuyla ilgili Alanya Posta Medya ekibine açıklama yapan Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, "Müdürlüğümüz, Veteriner Hekimlerimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımız ile Kurban Bayramı öncesi hayvan hareketlerinin sağlıklı bir şekilde olması için ile yol kontrollerini ve kurban satış yerlerini aralıksız denetliyoruz” dedi.
‘BAYRAMDA DA DENETİMLER SIKI TUTULACAK’
Vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda kurban alışverişlerini yapmaları için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Rüzgar, “Yaklaşık son 3 haftadır biz hem şehir dışından gelen kurbanlık hayvan denetimi hem de hayvan pazarlarını kontrol ediyoruz. Zaten bayram boyunca da kesim yerlerinde de kontrollerimiz devam edecek veteriner hekimlerimiz ile. Bunun yanı sıra bayram tatili boyunca gıda denetimler aralıksız devam edecek. Toplu tüketim yerleri ve satış yerleri bunlara dahil olacak. Bayram süresinde şehir dışından yerli ve yabancı turistlerde yoğun bir talep olacağı için özellikle otelleri, restoranları ve imalathaneleri sıkı bir şekilde denetleyeceğiz. Bu süreçte vatandaşlarımız bir problem ile karşılaşma durumunda ALO 174 gıda şirket hattımızı arayabilirler. Zaten bizlerde gerekeni yaparız. Şimdiden vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı. -Sabiha TATLIYER
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169