banner84

Alanya modanın merkezi olacak

Alanya’da gerçekleştirilen “Business Podium” projesi, ünlü tasarımcıların oluşturduğu birbirinden farklı koleksiyonları ile adeta Alanya’yı moda merkezine dönüştürdü.

Alanya modanın merkezi olacak

(Özlem KAYGUSUZ)- Ksenia Vorontsova’nın organizatörlüğünde ve Sıla Halı sponsorluğunda Alanya’da moda konusunda devrim yaratacak bir projeye imza atıldı. Çin, Tayland, Kore, Rusya, Avrupa ve Türkiye'de de düzenlenen “Business Podium”  projesi  2022 kreasyonu 6 Kasım 2021’de Utopia World Hotel’de yapıldı. Yabancı tasarımcılarla Alanya’daki tasarıma merak salan insanları bir araya getirdi. Tasarımcıların yanı sıra, stilistleri, makyözleri, kuaförleri, mankenleri, aksesuar ve ayakkabı tasarımcıları projeye davet edilerek gerçekleştirilen etkinlikte Alanya’nın moda merkezine dönüşmesi için iyi bir alt yapı oluşturuldu.


FARKLI KOLEKSİYONLAR SERGİLENDİ
 “Business Podium” projesi son dönemde Alanya’da yaşayan elbise tasarımı yapan Rusların şov bazında düzenlediği defile Alanya’nın tanıtımına büyük katkı sağlıyor. 3-4 gün süren defile çocuklardan büyüklerin defilesine kadar zengin bir içeriğe sahip. Projede çocuk elbise koleksiyonu, takı koleksiyonu, örgü koleksiyonu gibi birbirinden farklı ve dikkat çekici koleksiyonlar sergilendi 


ALANYA’NIN GÖZDE YERLERİ DÜNYAYA SUNULDU
Projenin çekimleri Klepaopatra Plajı , Syedra Antik Kenti gibi Alanya’yı temsil eden turistik alanlarda gerçekleştirildi. Yurt dışındaki dergilere ve medya organlarına da taşınan proje böylelikle Alanya’nın turistik yerlerini tanıtarak katkı sağlamış oldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169