banner129

Alanya Posta Medya gündeme taşımıştı

Alanya Postası Gazetesi'nin 'Koronaya yolculuk ' manşetiyle gündeme taşıdığı otobüslerdeki doluluk sorununa Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu.

Alanya Posta Medya gündeme taşımıştı

Alanya Postası Gazetesi'nin 'Koronaya yolculuk' manşeti ile gündeme getirdiği, otobüslerden koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı görüntüler sonrası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan otobüslerle ilgili son noktayı koydu. Kabine Toplantısı sonrası açıklamada bulunan Erdoğan, otobüslerde ayakta yolcu taşınmasına kesinlikle müsade edilmeyeceğini söyledi. 

AYAKTA YOLCU TAŞINMAYACAK

Kabine toplantısında Covid-19 salgını ile ilgili gelişmeleri görüştüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın tüm dünya ile birlikte ülkemizi de tahdit etmeyi sürdürüyor. Dünyada vaka sayısı 28 milyona yaklaşırken, ölü sayısı da 900 bini aştı. Günlük vaka rakamlarının 80 bini, ölü sayılarının bini geçtiği ülkeler var. Türkiye hem sağlık alt yapısının gücü hem aldığımız tedbirler sayesinde oldukça iyi noktada bulunuyor. Ancak mevcut durum da bizim için kabul edilebilir değil. Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten üzüntü duyuyoruz” diye konuştu.

Kurallara riayet edilmesi konusunda uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her ilimizde ihtiyaçlara göre ilave alıyoruz. Bu çerçevede kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapasite sınırlamasına da gidilebilecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Esnek ve kademeli mesai usullerinin yaygın şekilde tatbiki sağlanacaktır. Bilindiği gibi Sağlık Bakanımız salgının seyri ile ilgili her hafta kapsamlı bilgilendirme yapıyor.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107