banner165

Alanya projedeki tek ilçe oldu

AB tarafından finanse edilen CEID İzler Hibe Programı tarafından desteklenen Güvenli Kentler İçin Daha Çok Eşitlik Daha Çok İzleme Projesi’nin Antalya açılışı Alanya’da gerçekleşti. Alanya projedeki tek ilçe oldu.

Alanya projedeki tek ilçe oldu

(Sabiha TATLIYER)-Karadeniz Yeni Ufuklar Derneğinin yürütücüsü olduğu  Güvenli Kentler İçin Daha Çok Eşitlik Daha Çok İzleme Projesinin  ortakları arasında  Türkiye Kent Konseyleri Birliği ile KIKAP Samsun Derneği yer alıyor. Amacı kentsel haklar ve hizmetlerin toplumsal cinsiyete duyarlı bir biçimde planlamasına ve izlenmesine katkı vermek olan proje , Antalya’nın da dahil olduğu 7 ilde uygulanıyor. Toplumsal cinsiyet ana akımlastırma,  toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme,  hak temelli izleme ve kentsel haklar ve hizmetler alanında toplumsal cinsiyete dayalı norm ve standartları konuların işlendiği eğitime eğitimci olarak  Dr. Zerrin Alataş  görev alıyor. Alanya Kent Konseyi'nin destek olduğu AB destekli Güvenli Kentler İçin; Daha Çok İzleme Daha Çok Eşitlik Projesinin Antalya açılışı Alanya Belediyesi Aile Kadın Koordinasyon Merkezi’nde yapıldı. 24-25-26 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen organizasyonun açılışına Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Kadın Hakları Koruma Derneği (KHKD) Başkanı, Av. Halime Şenli, 15’e yakın katılımcı destek verdi. 
PROJEDE 7 İLDE TEK İLÇE ALANYA
Alanya Belediyesi’nin destek olduğu  bu proje kapsamında  Antalya’da kadının güçlenmesi alanında çalışan  15’ yakın sivil toplum , meslek odası  ve  belediye  temsilcileri katılımıyla birlikte  çalışma hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak açılış konuşması gerçekleştiren Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan şunları söyledi; “Kent konseyleri katılımcılık ilkesinin kentlerde uygulanmasını sağlayan en önemli kuruluşların birtanesidir. Kadınlar gençler engelliler, dezavantajlı grupların  yönetimine katılımların sağlanması için  bütün çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” bizim için çok önemli. Toplumdaki sosyal yapının yerel  yönetimlerde de etki edebilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu proje 7 ilde gerçekleşiyor. Antalya’da ilçe olarak biz varız buda çok önemli ve kıymetli bizim için  6 ilde yapılıyor tek ilçe olarak biz varız. Buda aktif olduğumuzun Alanya’nın ayrıcalıklı olduğunun ve bizim verdiğimiz emeğin göstergesidir diye düşünüyorum. Bu projede emekleri olan Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği, Kent Konseyleri Birliği ve değerli hocamıza çok teşekkür ediyorum. Bu anlamda burada  emek veren belediyemizde çalışan arkadaşlarımıza, Kent Konseyi yönetimine  ve sizlere katılımlarınızdan dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.
'TOPLUMA HİZMET ETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ'
Alanya Belediye Başkanı Yardımcısı Nazmi Yüksel ise şu sözlere yer verdi; “Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bizde Alanya Belediyesi olarak  toplumun her kesimine hizmet ediyoruz. Onlarla bir arada olmak toplumun her kesimine hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz”. Konuşmasının ardından Yüksel, katılımcılara Alanya Belediyesinin hazırladığı hediyeleri takdim etti. 3 gün boyunca devam edecek olan eğitim 26 Aralık Pazar günü katılımcılara  sertifikalarının verilmesiyle sona erecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169