banner84

Alanya şehidi için sessizliğe büründü

Alanya'ya şehit ateşinin düşmesi ile birlikte Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerini iptal etti. Aynı zamanda bazı eğlence mekanları da şehit haberi nedeniyle işletmelerini kapatma kararı aldı

Alanya şehidi için sessizliğe büründü

-Burcu MUTLU
Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hakkari’de şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin acı haberi üzerine iki gün boyunca Ramazan etkinliklerini iptal etti. Alanya Belediyesi, Belediye binası yanında ve Mahmutlar Mahallesi'nde düzenlenen Ramazan etkinliklerine 2 gün ara verme kararı aldı. 
ANTALYA'DA PROGRAMLARINA ARA VERDİ
Tüm Türkiye'yi olduğu gibi Antalya genelini de yasa boğan şehit haberi üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla her akşam Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamındaki konser programlarına iki günlüğüne ara verildi. 14 Mayıs Salı akşamı gerçekleştirilmesi planlanan Yozgatlılar Gecesi şehit haberi üzerine iptal edildi. Tekeli Mehmet Paşa Camii İmam Hatibi Selim Seyyar ve Köksal Akpınar, bütün akşam şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okudu ve dualar etti. 15 Mayıs Çarşamba akşamı düzenlenecek Uluslararası Gençlik Derneği FOMGED gösterisi de aynı çerçevede iptal edildi. Etkinlik alanında dünde kahraman şehitlerimiz için yine Kur’an-ı Kerim okundu. 
MEKANLAR KARAR ALDI
Alanya'da aynı zamanda bazı eğlence mekanı sahipleri, şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli şehadet haberi ile işletmelerinde müzik çalmama kararı alırken, bazıları da işletmelerini kapattı. 
MAHMUTLAR HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNDEN DUYARLI DAVRANIŞ


Şehidimiz için Alanya’da Ramazan Şenlikleri iptal edilip, mekanlar kapatılırken, halk otobüsü şoförleri de otobüslerinin önüne Türk Bayrağı astılar. Hassasiyetini sadece bayrak asarak değil, otobüslerin üzerinde hangi hatta çalıştığını belli eden yere de “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” yazarak ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107