banner84

Alanya şehitlerine sahip çıktı

Dağlıca’dan gelen acı haberlerden sonra Alanyalı vatandaşlar yine Atatürk Anıtı önünde toplanarak şehitlerine bir kez daha sahip çıktı.

Alanya şehitlerine sahip çıktı

 Terörü lanetlemek isteyen grup oğlunu askere göndermeyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki göstererek,” Tayyip Bilal’i askere göndersene” sloganları attı.


Alanya akşam yine ayaktaydı. Binlerce vatansever vatandaş terörü lanetlemek için Atatürk Anıtı önünde akşam saatlerinde toplandı. Dağlıca’dan gelen acı haberler üzerine ve aynı zamanda Şehit Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy, için toplanan binlerce vatandaş hep bir ağızdan terörü bir kez daha lanetledi. Atatürk Anıtı önünde dakikalarca sloganlar atan vatandaşlar hep bir ağızdan “ Vatan Sana Canım Feda” ve Her Şey Vatan İçin” sloganları attıktan sonra tekbir getirdiler. Terörü lanetlemek için bir araya gelen vatandaşlara 7’de 70’e herkes destek verdi.


“BİZİ DE ASKERE ALIN”


Atatürk Anıtı önünde terörü lanetleyen vatandaşlar tepkileri daha da artırarak, Atatürk Anıtı’ndan başlayarak Alanya Askerlik Şubesi’ne doğru yürümeye devam ettiler. Yol boyunca sloganlar atan vatandaşlara esnaflar ve çevre sakinleri de alkış tutturarak, sloganlara katılarak destek verdiler.  Askerlik Şubesi’nin önüne gelen vatandaşlar daha sonra hem tekbir getirdi, hem de bizi de askere alın diye bağırmaya başladılar. Askere başvurmak isteyen kadınından çoğuna erkeğinden gencine binlerce kişi nüfus cüzdanlarını çıkararak hep beraber havaya kaldırdı.


“İSTEYEN YARIN ASKERE BAŞVURSUN”


Askere başvurmak için Alanya Askerlik Şubesi önünde toplanan kalabalığın içinden grup liderleri belirlenerek, Alanya Askerlik Şubesi Başkanı’yla görüşmek için içeriye girdi. Askerlik Şubesi Başkanıyla görüştüğünü söyleyen grup liderlerinden Abdullah Üzüm çıkışta,” Bizim burada olduğumuzu askerimizin yanında olduğumuzu gösterdiniz. Hepinizden Allah bin kere razı olsun. Hepinizden gurur duyuyorum. İlerde derneğimiz kurulduğu zaman daha güzel işler yapacağız. Televizyon, gazete ve sosyal medyadan sesimizi duyuruyoruz. Bize destek verdiğiniz için hepinizi kutluyorum. Askerlik Şubesi Başkanıyla görüştüğünü söyleyen Abdullah Üzüm, şu anda çok kalabalığız. İsteyen arkadaşlar yarın gelsin başvurusunu yapsın” dedi. Vatandaşlar daha sonra askerlik şubesinin önünden ayrılıp, Şehit Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy’un taziye çadırına giderek, ailesine baş sağlığı diledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 20:48
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107