banner165

Alanya, Türkiye’ye örnek olacak

Alanya’da sahillerdeki karmaşıklığın önüne geçmek amacıyla başlatılan 'tek tip sahil projesi' Alanya’nın turizmin gelişmesi için katkı sağlayacak. ALTİD Başkanı Sili yapılan çalışmanın kuvvetli bir adım olduğunu belirterek, “Türkiye’ye örnek olması amaçlanıyor” dedi.

Alanya, Türkiye’ye örnek olacak

(Özlem KAYGUSUZ)-  Alanya Belediyesi’nin yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı tek tip sahil projesi  geçtiğimiz günlerde hayata geçti. Böylece Alanya sahillerindeki büfeler yıkılıp sahiller hem daha kullanışlı hem de daha estetik bir görünüme kavuşacak. Oba’dan itibaren başlayan çalışma şehrin tamamına yayılarak, turizm sezonuna kadar imalatı tamamlanarak kullanıma sunulacak.  Başlatılan proje turizmcilerden de büyük destek gördü.
‘SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM MANTIĞINDA BAŞLADI’
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de Alanya turizmine büyük katkısı olacak projeyi olumlu bulduğunu belirtti. Sili, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede,  “Alanya’nın doğusundan batısına Alanya turizmi için hizmet noktası olarak değerlendirdiğimiz sahil büfelerinin Alanya uhdesinde yeniden yapılanma çalışması var. Bu çalışma her zaman bahsettiğimiz sürdürülebilir turizm mantığında başlatıldı” dedi.
VATANDAŞLARIN TALEBİ YERİNE GETİRİLDİ
Sili açıklamasında yeni proje kapsamında birçok vatandaşın da talebi olan duş ve tuvaletlerin de içinde yer aldığını belirtti. Sili,” Alanya turizminin kalite çıtasının yukarı taşınması anlamında kuvvetli bir adım. Öncelikli olarak deniz, kum, güneş ağırlıklı turizm potansiyeli bulunan Alanya’mızın vitrini sayılan sahillerde tek tip, albenisi yüksek büfelerin disiplin içinde çalışabilmesi ve Türkiye’ye örnek olması amaçlanıyor. Yerli, yabancı misafirlerimiz ve yerleşik yaşayan vatandaşlarımız duşu ve tuvaleti bulunan yeni sahil büfelerini önümüzdeki aylarda güvenle kullanabilecekler “ ifadelerini kullandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169