banner84

Alanya tutuklamaları konuşuyor

Gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan Şahin, Dur ve Kutlu tutuklanırken, Taç ve Samar serbest bırakıldılar. Antalya'da ki tutuklamalar Alanya gündemine bomba gibi düştü

Alanya tutuklamaları konuşuyor
Alanya'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Vergi Dairesi eski Müdürü Ahmet Kutlu ve Alanya Emniyeti eski Müdürü Erkan Dur, iki günlük gözaltı süresinin ardından savcılığa çıkarıldılar. Şahin, Dur ve Kutlu, ifadelerinin ardından tutuklandılar.
TAÇ; ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK
Gözaltına alındıktan iki gün sonra savcılıkta ifadesi alınan ALTSO eski Başkanı ve turizmci Kerim Taç ile Cengiz Samar ise serbest bırakıldılar. Antalya'da kendisini yalnız bırakmayan yakınlarıyla Alanya'ya dönen Taç, "Abdestimizden şüphemiz yok, her zaman devletimizin yanındayız. İfademizi verdik Alanya'ya döndük" dedi.
KİM NE DEDİ?
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in mahkemece tutuklanması Alanya gündemine bomba gibi düşerken, sosyal medyada yapılan değerlendirmeler ise şöyle;
ALAADDİN IŞIK: 
“Fitne çıktığı zaman at binen insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran otursun” Hz.muhammed (s.a.v)
Milletimizin ve devletimizin zor günlerden geçtiği bu günlerde Alanya'mızda birçok bilgi kirliği yaşadığımız günlerden geçiyoruz. Alanya'mızın saygın kişilerinin, gerek siyaseten, gerek bürokrasi olarak, gerekse ekonomisine hizmet etmiş kişiler ile alakalı yargı kararını vermeden acımasızca şeylerin konuşulması son derece yanlıştır. Herkesin kafasına göre isim söylediği, herkesin kendisine göre yorum yaptığı bu ortamda lütfen daha dikkatli olalım. Herzaman dediğimiz gibi; bu hain gruba hizmet eden en yakınımız bile olsa en ağır şekilde cezasını çeksin. Ancak bu suça dahil olduğu ispatlanmamış kişilere yapılan bu çirkinliğe lütfen ortak olmayalım. Yüce adalet kararını verene kadar şehirimize hizmet etmiş kişilere yapılanlara, gerek sorgulananlara gerekse sorguya alınacak diye isimleri ortaya atılan iş adamlarına yapılanlara,onları bir anda bitirmeye çalışanlara tepkimizi koyalım.
AYCAN FENERCiOĞLU: 
Eğer bugün en kötü günse bugün de Mehmet Şahin başkanımızın yanındayız ve dün nerdeysek bugünde ordayız. Adalet en yakın zamanda tecelli edecektir. Mehmet Şahin başkanımız en kısa zamanda aramızda olacaktır.
RECEP ERDOĞAN:
Sonuna kadar arkasındayım. Sayın Mehmet Şahin Başkanı desteklediğim için kimse bana yakıştırma yapmasın suçsuzluğuna inandığım için yanındayım. Adam gibi adam Mehmet Şahin Başkan'dan ne FETÖ'cü olur, ne de vatan haini. Bunu aklına getirenler kesinlikle yanılgıya düşerler. Şimdi kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Yarın aslanlar gibi geldiği zaman etrafında pervane olanları hep birlikte göreceğiz. Asıl destek günü bugündür. Korkuya gerek yok, korkunun da ecele faydası yok.
HÜSEYİN ŞENLİ:
Başkanımız Mehmet Şahin'in üzerine atılı suçu işlemediğine; karalama kampanyasının başarılı olmayacağına ve adaletin er geç yerini bulacağına inancım tamdır. Hukuki süreçte kendisinin her zaman yanında olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.
HİLMİ AYDOĞDU:
Sayın Bakanım; Alanya'da, demokrasi nöbetinde, sol yanımız eksik; Başkanımız Mehmet Şahin'i en kısa sürede yanımızda istiyoruz.
SEZGİN TEPE:
Geç gelen adalet adalet değildir. Mehmet Şahin başkanım bir an önce serbest kalmalı, O'na bu çamuru atanlar alınmalıdır.
MUSA YAMAN:
İlk gün akşam 10.30'da daha kalkışmayı haber aldığımız zaman anıt önüne ilk gelenlerdendi Başkanımız.
ALİ ÇALIŞER:
Sonuna kadar arkasındayım. Benim 25 senelik dostum arkadaşım asla kendimden şüphem olur ondan asla. Vatan millet devlet ülkesi için her şeyden vazgeçebilen bir insan sevgili arkadaşım seni seviyor ve bekliyoruz aramıza katılacağın zamanı.
SALİH CUCUK:
Yüce Türk Adaletine güveniyor, vatanı, milleti, devleti için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapan, hepimizin abisi Mehmet Şahin için dua ediyoruz. Biz senin suçlu olmadığını biliyoruz, senin adının bu teröristlerle aynı cümlede telafuzu bile sana hakaretken, şu an bu ithamla suçlanmanın seni ne kadar yaraladığını biliyoruz. Adalet er ya da geç tecelli edecek. Umarım, en kısa zamanda seni tekrar aramızda görürüz ve umarım bu durum senin bu vatana olan hizmet aşkını söndürmez. Biz senin suçlu olmadığını biliyoruz, kaldığın yerden devam ediceğine inanıyoruz. 
ŞÜKRÜ MÜFTÜOĞLU:
Bir yerde yanlış olduğunu düşünen tek insan olmadığımı iyi biliyorum. Yakın bir zamanda adaletin yerini bulacağını ve sevgili Başkanımız Mehmet Şahin abimizin aramıza döneceğine inancım sonsuz. Yanındayız.
MUSTAFA GUZYAKA:
Ticaret Odası Başkanımızın yanındayız ve tekrar yanımızda olacaktır, inancımız tam.
ERCAN ÇATAL:
Mehmet Şahin başkanıma öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Alanya için çalışmış çaba sarfetmiş birisi olarak saygı duyuyorum. Dilerim en kısa zamanda tekrar aramızda görmek nasip olur. Sayın başkan ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107