banner84

 Alanya'ya verilen söz unutuldu mu?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında Konyaaltı Sahili’nde 112 Motosikletli Acil Sağlık Ekipleri hizmet vermeye başladı. Alanya’ya da söz verilen motorize ambulans hizmeti 6 yıl geçmesine rağmen başlayamadı. Projenin iptal mi edildiği yoksa askıya mı alındığı soruları ise cevap bekliyor.

 Alanya'ya verilen söz unutuldu mu?

Antalya 112 Motosikletli Acil Sağlık Ekipleri normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran tarihi itibariyle Konyaaltı Sahili’nde işbaşı yaptı. Konyaaltı Beach Park içerisinde bulunan 112 İlk Yardım İstasyonu da hizmet vermeye başladı. Antalya’da yaz sezonuyla birlikte halk sağlığı için ek tedbirler alındı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında Konyaaltı Sahili’nden Boğaçayı’na kadar olan sahil boyunca vakalara hızlı müdahale için motorize 112 Acil Sağlık Ekipleri ile müdahale yapacak. Sıcak çarpması, kalp krizi ve boğulma başta olmak üzere yaz döneminde artan vakaların hızlı müdahale ile hayata tutunmaları amaçlanıyor. Motosikletli sağlık ekibinde iki paramedik ve iki acil tıp teknikeri görev yapıyor. 3 ila 4 dakika içerisinde ihbar noktasına ulaşırken 1 Haziran’dan bugüne kadar itibariyle 150 vakaya müdahale etti.  

6 YIL GEÇTİ
Mustafa Berberoğlu’nun AK Parti Alanya İlçe Başkanı olduğu dönemde 26 Kasım 2014’te dönemin ilçe başkan vekili Yusuf Mecek başkanlığında ki toplantıda, ‘Akdeniz’de bir ilk’ müjdesi ile duyurduğu motorize ambulans aradan geçen 6 yıla rağmen henüz göreve başlayamadı. O dönemde motorize ambulansın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün batı köşesinde istihdam edileceğini duyurulmuştu. -Özgür YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107