THK yamaç paraşütü pilotu Ergün Ulu, Alanya’nın ev sahipliğinde 19-21 Nisan tarihleri arasında Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası ve ardından, 25-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası’na hazırlandığını söyledi. Bu organizasyonlarla dünya çapında beşinci kez ev sahipliği yapmanın gururunu yaşayacaklarını belirten Ulu, “Sporun başkenti Alanyamızda yamaç paraşütü Türkiye şampiyonası 19-21 Nisan'da Alanya'da düzenleniyor. Akabinde 25-28 Nisan'da da Dünya şampiyonası düzenlenecek bu bizim için çok önemli beşincisini düzenleyeceğiz. Şu ana kadar dünyada üst üste 5’incisi düzenleyen ikinci yer olacağız. Spor başkenti olmanın vermiş olduğu gururu en iyi şekilde değerlendirip iyi bir ev sahipliği yapacağız. Türkiye şampiyonasının şu an resmi kayıtlı 76 sporcusu var. Dünya şampiyonasında 84 sporcumuz mevcut zaten 80 sporcunun üstü katılmıyor” dedi. -Alkın BİRİCİK
Alanya'da Dünya'da 2. sırada: Arka arkaya iki hafta gelecekler
Alanya, yamaç paraşütü sporunda önemli bir dönüm noktasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. THK yamaç paraşütü pilotu Ergün Ulu Alanya Posta Medya’ya yaptığı açıklamasında, Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası 19-21 Nisan tarihlerinde, ardından Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası ise 25-28 Nisan tarihlerinde Alanya'da düzenleneceğini söyledi.
Trend Haberler
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor