banner84

Alanya'da her cumartesi farklı bir camide buluşuyorlar

Alanya Müftülüğüne bağlı İbrahim Başkaptan Kur’an Kursu’nda hafızlık öğrenimi gören öğrenciler her hafta cumartesi günü farklı bir camide sabah namazında buluşuyor.

Alanya'da her cumartesi farklı bir camide buluşuyorlar

Program kapsamında sabah namazından önce Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılıyor, cemaatle sabah namazı kılınıyor, salavat ve tesbihatlar getiriliyor, dualar ediliyor. Ardından ise hep birlikte kahvaltı yapılıyor.

Sabah namazı buluşmaları hakkında bilgi veren İbrahim Başkaptan Kur’an Kursu Yöneticisi Ahmet GÜLLÜ şu ifadelere yer verdi: “ İbrahim Başkaptan Kur’an Kursumuzda hafızlık öğrenimi gören öğrencilerimize milli ve manevi değerlerimizi kazandırmak amacıyla çeşitli faaliyetler düzenliyoruz. Bu kapsamda sabah namazı buluşmaları düzenliyoruz. İlk olarak Kuyularönü Cami’nde sabah namazı buluşması düzenledik. Ardından Cikcilli Mh. Şanlı Cami, Sahire Tüzün Cami, İmam Dayı Cami, Develi Cami ve Yengelioğlu Cami’nde de sabah namazı buluşmaları gerçekleştirdik. Buluşmalarımızın farklı Camilerde olmasına özen gösteriyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimiz cami cemaatiyle tanışıp kaynaşma fırsatı da buluyor. Buluşmalarımızda hem cemaatimizle birlikte sabah namazını eda ediyoruz hem de hep birlikte dualar edip ardından kahvaltımızı yapıyoruz. Bu haftaki buluşmamız ise tekrar Sahire Tüzün Cami’nde düzenlenecek olup halkımızı da davet ediyorum.” dedi

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169