banner84

Alanya'da 'My Friend' bitecek

Alanya Posta TV'de canlı yayın konuğu olan Alanya Emniyet Müdürü Alper Avcı, polis teşkilatı olarak yeni turizm sezonuna hazır olduklarını belirterek, "Turistleri en çok rahatsız eden 'My Friend' konusunu çözeceğiz" dedi.

Alanya'da 'My Friend' bitecek

Mevlüt UYGUR
Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, Alanya Posta Medya Grubu Koordinatörü Gaye Coşkun'un hazırlayıp sunduğu 'Haberin Manşeti' programına konuk oldu.  Coşkun'un sorularını yanıtlayan Avcı, Alanya'nın trafik sorunundan, turizm sezonuna, cip safari turlarından, uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili bir çok konuda açıklamalarda bulundu. Alanya'daki trafik sorunlarına değinen Müdür Avcı, her şeyin başının eğitim olduğunu belirterek eğitime çocuklardan başladıklarını belirtti.  'Ailemin trafik polisiyim' projesiyle çocuklara trafik kültürünü öğrettiklerini kaydeden Avcı, "Çocuklarımızın hem geleceğin sürücüleri olması noktasında, hem de  trafikte anne ve babalarını ikaz etmeleri konusunda onlara polis şapkası dağıttık. Bunun geri dönüşümü çok güzel oldu. Bu proje kapsamında 756 öğrencimize ulaştık" dedi.
'CEZALAR PLAKAYA YAZILIYOR'
Motosiklet kullanıma ve kaskın önemine değinen Avcı, "Gençlerimiz motosiklerin ayarlarıyla çok oynuyor, dikiz aynasını çıkarıyor. Yolda akrobatik hareketler yapıyor. Allah korusun facia ile sonuçlanan olaylar olabiliyor. Motosikletler ulaşım amaçlı. Ama bizim gençlerimiz gösteriş ve hava merakındalar. Buna anlam veremiyorum. Hastanelerdeki beyin cerahi ünitelerindeki her 3 hastadan birisi motosiklet kazasından giden insanlar. Bir çoğu felç olarak kalıyor. Kaskın üzerine çok gidiyoruz. Kask çok önemli. Can güvenlikleri için kaliteli kaskları kullanmalılar. Motosiklet üzerinde telefon kullanan, kaldırımda motosiklet kullanan, kask kullanmayan motosiklet kullanan sürücülerin plakasını yazıyoruz. Vatandaşlarımız gördükleri her şeyi 155'i arayarak bize ihbar etsinler. Alanya'nın en büyük sorunu motosiklet. Vatandaşlarımız olumsuzlukları bize bildirsin. Vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.  Şuan Alanya'da toplamda 130 bin araç var. Bunun 53 bini otomobil, 47 bin 53'ü motosiklet, 22 bini kamyonet, bin 920'si minubüs, bin 173'ü otobüs. EDS sistemi Alanya şehir içinde devrede. Cezalar plakaya yazıyor. Sürücülerimiz hız sınırlarına uymalılar" dedi.
'SİRKE GİTSİNLER'
Alanya Postası Gazetesi'nin gündeme taşıdığı, seyir halindeyken  tehlikeli hareketler yapan cip safari görevlisi ile ilgili yetkililer harekete geçerken, Alanya Emniyet Müdürü Alper Avcı konu hakkında açıklama yaptı.  Avcı, "Hem akrobasi hareketlerini yapan şahsı hemde şöforüne trafik cezası yazıldı, Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğinde adli işlemi yapıldı. Artık bu türden araç kullanan kişileri trafik güvenliğini tehlikeye düşürmektende adli yönden işlem yapılacak. Savcının huzuruna çıkacaklar.  TÜRSAB Başkanımızla da bu kaçak turlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Belirlenen noktalarda uygulamalar yapıyoruz. Hem trafik yönünden kontrol ediyoruz, hemde TÜRSAB Başkanımızın bu turların kaçak olup olmadığı yönünde onların görevlileri ile beraber kontrol yapılıyor. Geçen sene bu kontrolleri yaptık. Baya cezalandırmalar da yapıldı, önüne geçildi. Trafik polislerimizle beraber bu uygulamaları baştan sıkı tutup, bununda önüne geçeceğiz. Cip safarilerin çoğu korsan. Profesyonel olmadıkları için, sirk gösterisinden çıkmış gibi hareketler gerçekleştiriyorlar. Bu anlamsız hareketlerinden yabancılar da memnun değil. Yabancılara adrenalin yaşattıklarını düşünüyorlar ama, misafirlerimizin bu hareketlerden korkuyor. Misafirlerimizin dikkat ettiği tek konu, can güvenliği ve sağlık. Sirk gösterisi tipindeki hareketlerine son vermeliler. Onları yalnızca sirke davet ediyorum" diye konuştu. 
'BU SEZON MY FRİEND BİTECEK'
Avcı, canlı yayında polisin sezona hazır olduğunu, özellikle hanutçulukla mücadele konusunda özel çalışma yapacaklarını söyledi. Avcı, "Kaymakam beyle ve kurum amirlerimizle toplantı yaptık.Yeni gelen porsenellerimiz ve sezon geçiren porsonellerimizle yaza hazırlık toplantılarımızı yaptık. Allanya'da vatandaşlarımızı en çok rahatsız eden olay hanutçuluk ve çığırtkanlık. Bu konuyla ilgili bekçilerimizi de görevlendirdik. Bekçilerimiz hanutçuluk olaylarını görüntüleyecek bizde gerekli işlemleri yapacağız. Bu konuda ortaklaşa eğitim planlıyoruz. Turistleri en çok rahatsız eden 'My Friend' konusunu çözeceğiz" diye konuştu.
'ŞEHİR UYUŞTURUCUDAN ARINDIRILICAK'
Uyuşturucu maddelerle mücadeleyi ettiklerini ve kentte uyuşturuyucu yok denilecek kadar azalttıklarını kaydeden Avcı, Alanya'da 630 tane personelle her alanda yeterlil olduklarını söyledi. Her noktada hem sivil hem de resmi ekipleri olduğunu belirten Emniyet Müdürü, Alanya'yı 84 kamerayla izlediklerini ifade etti. Avcı, "Bunun yanında belediyelerin de kameraları var. Kamera olmayan bölgelere de kameralar takılıyor. Kameralarımızı yerlerini değiştireceğiz. Bir noktadan 10 noktaya hakim olabileceğiz. Şehirde uyuşturucuyla mücadelemiz devam ediyor. Şehirde uyuşturucu yok denilecek kadar az. 8 ay içinde 300 tane tutuklama oldu. Sadece mart ayında 82 kilo 900 gram esrar, 27 gram eroin, 6 gram, kokain ele geçirdik. Çalışmalrımız devam ediyor. Okul önlerimiz tertemiz. Şehri uyuşturucudan arındıracağız" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107