banner84

Alanya'da Nevruz coşkusu

Alanya da Nevruz Bayramı protokol ve öğrencilerin birlikte katıldığı resmi program ile kutlandı. Kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu

Alanya'da Nevruz coşkusu
Rıhtım Şelale Meydanında düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarına; Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Belediye Başkan Yardımcıları Adem Er ve Mehmet Kula, daire amirleri, öğrenciler ve bir çok sayıda vatandaş katıldı.
İlçe protokolü, okulların izci grupları, halk oyunları ekipleri, koyun, at, eşek ve develerden oluşan temsili Yörük göçü grubu ve çok sayıda katılımcı Atatürk Caddesi'nden İskele Meydanı'na yürüdü.
Şelale önünde kutlama etkinliği ilk olarak saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından; öğrenciler tarafından şiir dinletisi ve halk oyunu gösterileri yapıldı.
Portakal toplama ve soyma, un içinde bilye bulma, kaşıkla yumurta taşıma, balon patlatma ve halat çekme yarışmalarının yapıldığı kutlamalar izleyeler tarafından büyük alkış aldı. Kutlamalar, protokol üyelerinin demir dövmesi ve öğrencilerle birlikte nevruz ateşinin üzerinden atlamasıyla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 19:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107