banner84

Alanya'da plaj ve deniz dibi temizlendi

Alanyada Akdeniz'e kıyısı bulunan 22 ülke ile aynı anda plaj ve su altı temizliği etkinliği düzenlendi. "Let's Do It, Mediterranean (Haydi Yapalım, Akdeniz)" projesi kapsamındaki faaliyete, yerli ve yabancı yaklaşık 200 kişi katıldı.

Alanya'da plaj ve deniz dibi temizlendi
Konaklı Mahallesi'ndeki bir otelin sahilinde toplanan çevreci gönüllüler, ellerindeki poşetlerle plajdaki çöpleri topladı,  bir grup dalgıç da su altı temizliği yaptı. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, gazetecilere yaptığı açıklamada, 22 ülkede aynı anda yapılan etkinliğin, çevre duyarlılığı açısından önemli olduğunu söyledi. Çevre temizliğinin sürdürülebilir turizm için önemine değinen Sili, etkinliğe destek verenlere teşekkür ederek, "Çevrenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına önemli bir etkinlikti" dedi. Let's Do it, Akdeniz! Alanya Proje Koordinatörü Özgür Arslan ise çevre duyarlılığını artırma hedefiyle Türkiye'de 10 ilde etkinlik gerçekleştirildiğini kaydetti. Plaj ve deniz dibi temizliği etkinliğine katılan Alman turist Christina Richard da geçen yıl tatil için Alanya'ya geldiklerini belirterek, "O yıl etkinliğe katıldık bu sene de öğrencilerimizle iştirak ettik" diye konuştu.
Let's Do it, Akdeniz! Alanya Proje Koordinatörlüğü öncülüğündeki organizasyona, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, ALTİD, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile Alanya Çevre Eğitim ve Mavi Bayrak Derneği'nin de destek verdiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107