banner84

Alanya'da şehitlerimizi andılar

Alanya Müftülüğü'ne bağlı Yaz Kur’an kurslarında 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında kurs öğrenci ve velilerinin katılımıyla 'Şehitlerimizi Anma Özel Programı' düzenlendi.

Alanya'da şehitlerimizi andılar

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü'nde Alanya İlçe Müftülüğü tarafından yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi. Program öğrencilerin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programlar kapsamında Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz belgeselinin yanı sıra 15 Temmuz ve şehitlikle ilgili videolar izlendi. Öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerimden ayetler okundu, sala, ezan ve şiirler seslendirildi. 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan skeçler sergilendi, hep bir ağızdan tekbir, tehlil ve salat-ü selamlar getirildi ve dua edildi.  Kur’an Kursu öğreticileri öncülüğünde 15 Temmuz temalı resim köşesi oluşturulurken bazı kurslard ise Türk bayrağı koreografisi oluşturuldu. Bazı yaz Kur’an kursları tarafından ise şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek dualar edildi.Yaz Kur’an kurslarının programlarının akabinde ise öğrencilere çeşitli ikramlar verildi.
'BOYNUMUZUN BORCUDUR'
Etkinlikler hakkında bilgi veren Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, "15 Temmuz Ruhu’nun geleceğimiz olan çocuklarımız, gençlerimiz ve milletimiz nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Yaz Kur’an Kursu Öğrenci ve velilerinin katılımıyla şehitlerimizi anma programları düzenledik. 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz hangi değerler uğruna canlarını feda ettilerse, bizlerinde o değerleri bilmek ve onları korumak, kollamak ve muhafaza etmek boynuzun borcudur. Onlar vatan için, devlet için, millet için, bayrak için, ezan için canlarını hiç düşünmeden feda ettiler. Bizlere düşen de şehitlerimizin bizlere miras bıraktığı bu değerlere sahip çıkmak, onları korumak ve kollamaktır. Bu vesileyle bu toprakları vatan kıldığımız günden beri milli ve manevi değerlerimiz uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimizin daim olması Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107