banner84

Alanya’da sınav heyecanı başladı

Yurt genelinde milyonlarca öğrencinin üniversite eğitimi için ter dökeceği YKS heyecanı başladı. Alanya’da da sınava 73 okulda 18 bin 93 öğrenci girdi.

Alanya’da sınav heyecanı başladı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) heyecanı başladı. Alanya’da sabah saatlerinden itibaren veli ve üniversiteli adayları sınava girecekleri okul girişinde toplanmaya başladı. Koronavirüs sebebiyle birçok önlem eşliğinde gerçekleşecek YKS sınavında ilk sınav bugün yapıldı.

TYT sınavı saat 10.15'te başlarken öğrencilere okul girişlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından su dağıtımı yapıldı. Adaylara kapı girişlerinde maske, ıslak mendil ve dezenfektan verildi. 
Koronavirüs önlemleri kapsamında velileri ve yakınlarıyla birlikte sınava gelen öğrenciler okulların bahçe kapısından alınırken, velilerin ise sosyal mesafeye uyarak ekleme yapması için polis tarafından uyarıldı.

 Okul binasına girişinde kimlik ve sınava giriş belgesi kontrolünden sonra polisler üst aramasında el dedektörü kullandı. Nüfus cüzdanı yerine ehliyet isle sınav salonuna gelenler ise geri çevrildi. İsim benzerliği nedeniyle okul karıştırılan öğrenciler ise asıl sınava girmeleri gereken okullara polislerinde yardımı ile yönlendirildi. 

Alanya’da 73 binada, 1096 salonda, 2310 görevli personel ile 18 bin 93 öğrencinin güvenli ve sağlıklı bir ortamda sınava girmesi için hazırlıklar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107