banner84

Alanyalı siyasiler Azerbaycan’a destek verdi

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik düzenlediği saldırıya yurt genelinden olduğu gibi Alanya’dan da tepki var. Siyasi parti ilçe başkanları ve Yücel de Azerbaycan halkının her zaman yanında oldukları mesajı verdi.

Alanyalı siyasiler Azerbaycan’a destek verdi

Azerbaycan toprakları Nahçıvan ve Tovuz bölgesinde hem sivil ve askeri alanlara Ermenistan tarafında yapılan saldırıya, Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin müdahale edip geri püskürtmesi ardından saldırı için namlusunu Azerbaycan çeviren zırhlı araçların imha edilmesi dün gecenin dünyan gündemine oturdu. Saldırı sonrası Türk dünyası ve Alanyalı siyasilerde Azerbaycan’a destek verdi.
'BU MİLLET KARŞISINDA TUTUNAMAZLAR'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuya ilişkin mesajını paylaştı. Mesajda, “Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Yegâne gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur” denildi.
'SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM'
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu ise, "Ermenistan'ın uluslararası hukuka aykırı olarak gerçekleştirdiği ateşkes ihlali ve sivillerin can kaybı ve yaralanmasına neden olan saldırıyı şiddetle kınıyorum. 
 Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. 

Şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, Azerbaycan halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum

Biz iki devlet tek milletiz" dedi.
'AZERBAYCAN'IN YANINDAYIZ'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ise Azerbaycan topraklarına yönelik Ermenistan’ın düzenlediği saldırıya tepki gösterdi, "Azerbaycan’ın yanındayız" dedi. 
'BİZ TEK MİLLET İKİ DEVLETİZ'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da tepki gösterdiği Ermeni saldırına yönelik, Azerbaycan ile biz tek millet iki devletiz mesajı verdi. 
'HAKLI DAVASINDA AZERBAYCAN'IN YANINDAYIZ'
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, “Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları kabul edilemez. İktidarı, uluslararası toplumu ve Minsk Grubu’nu, Ermenistan işgalinin sonlandırılması ve sorunun çözümü için acilen adım atmaya çağırıyorum. Her zaman olduğu gibi haklı davasında can Azerbaycan'ımızın yanındayız” dedi.-Özgür YILMAZ-Rayıf DOĞRULU

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 10:39
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107