banner84

'Alanyalılar çifte bayram yapacak'

'Katlı Kavşak Projesi'ni Türel yapmıyor, Karayolları yapıyor' yönündeki iddialara yanıt veren Başkan Türel, "Niye biz Büyükşehir Belediyesi olarak Alanya'da hizmetlere başlayıncaya kadar bu hizmetler yapılamadı, sorulması gereken esas soru bu. Katlı Kavşaklar, Ramazan Bayramı'nda trafiğe açılacak" dedi

'Alanyalılar çifte bayram yapacak'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel dün AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve beraberindeki heyet ile Alanya'da projelerin uygulandığı bölgelerde incelemelerde bulundu. Türkler Mahallesi'nde inşa edilen Hal Projesi'ni inceleyen ve ilgililerden bilgi alan Türel, "Hal Projesi'nin inşa edileceği alandaki harfiyat çalışmasının yüzde 85'lik bölümünü tamamladık. O konuda işin önemli bölümü tamamlandı. O bölgede temel çalışmaları zaten hızlı bir şekilde gider. Bu konuda Alanya'ya verdiğimiz süre içinde o projeyi de tamamlayacağız. Alanya Toptancı Hali Projesi de bittiğinde Antalya'nın en güzel toptancı hali olacak. Son derece medeni, çağdaş bir şekilde Alanyalılara hizmet verecek. Bu noktada esnafımızla da işbirliği yaptık. Ardiyelerin arttırılmasından, ormanlık alanın rezerv tahsisine kadar bir çok adımı esnafımızın talebi doğrultusunda gerçekleştirdik. Hal ile birlikte ortak kullanılacak olan ormanlık alanın da tahsisi konusunda ön izni de gerçekleştirdik. Projelerimizi tamamlayıp onun da tahsisinin yapılması için çalışma yapıyoruz. Böylelikle Toptancı Hal'e tahsisini sağladığımızda çok önemli bir bölgeye hizmet veren bir tesisi de Türkiye'nin en güzel hallerinden birisini hizmete katmanın heyecanı içindeyiz" dedi. 
"KARGICAK-YEŞİLÖZ ARASININ PROJESİNİ HAZIRLIYORUZ"
Telekom Lisesi ile Ticaret Lisesi'nde inşa edilen Katlı Kavşak Projelerini de inceleyen Türel, "Katlı Kavşak Projesi'nde çalışmalar oldukça iyi gidiyor. Artık Köprülü Kavşakların trafiğe açılması için son hazırlıklar yapılıyor. Daha çok makyaja dönük çalışmalar yapılıyor. Kavşakların alt yapısına dönük çalışmalar tamamlandı. Zannediyorum Ramazan Bayramı'ndan önce Köprülü Kavşaklar trafiğe açılır. Burada Büyükşehir Belediyesi olarak Karayollarımız ile çok güzel bir işbirliği gerçekleştirdik. Hem Telekom Kavvşağı, hem Ticaret Lisesi Kavşağı'nı 5.5 ay gibi kısa bir sürede hizmete sunuyoruz. Eskiden bu tip hizmetler 3-5 yılda bitmezdi, bırakın ayları. Şimdi ne mutlu ki, Türkiye'de bu gibi hizmetlerin günlerle saydığımız, aylarla saydığımız süreçlerde tamamlayabiliyoruz. Çok önemli bir işlev görecek, Alanya trafiğinin rahatlaması için ciddi katkısı olacak. Tabi bunun devamında Kargıcak'a kadar olan Alanya Çevreyolu Projesi de tamamlanınca o zaman Alanya sahil yolunu da trafik yükünden kurtarmış olacağız. Çevreyolu Projesi'nin yapımı konusunda da inşaat hızlı bir şekilde devam ediyor. Orada da çok ciddi köprü imalatları var, onlar bir taraftan devam ediyor. O çalışmaları da 2018 yılı içersinde bitirme gibi bir hedefimiz var. O projeler de bittiğinde Alanya trafiğinde ciddi bir rahatlama olur. Tabi Kargıcak'tan sonra da Yeşilöz'e kadar 16 kilometrelik Çevreyolu'nun ikinci bölümü var. Onun da projelerini Büyükşehir Belediyesi olarak hazırlıyoruz. Sadece proje Kargıcak-Yeşilöz Çevreyolu'nun proje bedeli 1 milyon liranın üzerinde. Bunu Büyükşehir Belediyesi olarak biz tamamlayacağız ve Karayolları Genel Müdürlüğümüze teslim ederek, onlarda imalatını tamamlayacak. Bu projeleri Büyükşehir Belediyesi olarak hazırlayarak, Karayollarımızın da imalatını yapmasıyla bu hizmete girmesi süreçlerini çok kısa sürede tamamlıyoruz" dedi. 
"ALANYALILAR İÇİN FEVKALADE ÜZÜCÜ BİR DURUM"
'Katlı Kavşak Projesi'ni Menderes Türel yapmıyor, Karayolları Genel Müdürlüğü yapıyor. Neden Menderes Türel bu projelere sahip çıkıyor' yönündeki eleştirelere de yanıt veren Türel, "Zaman zaman beni eleştiriyorlar, Menderes Türel köprülü kavşakları yapmıyor, Karayolları Genel Müdürlüğü yapıyor diyorlar. Tabi biz bu projeleri hazırlamasaydık bu kavşaklar daha kaç sene beklerdi, onu da o eleştirileri yapanların takdirine sunuyorum. Esas sorulması gereken soru şudur. Niye biz Büyükşehir Belediyesi olarak Alanya'da hizmetlere başlayıncaya kadar bu hizmetler yapılamadı, esas sorulması gereken soru bu. Bugüne kadar neden bu hizmetlerin yapılmadığı sorusunu sorduğunuzda aslında bu hizmetlerin ne şekilde yapıldığını çoğumuz daha iyi anlayabiliriz. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak kamu kurumlarımımızla uyum içinde memleketimize hizmet ediyoruz. Bu işbirliği bu hizmetlerin neticesini getiriyor. Açık konuşmam gerekiyorsa bu hizmetleri kimin yaptığı önemli değil, önemli olan bu hizmetlerin yapılmasıdır. Dolayısıyla bu hizmetleri kimin yaptığını sorgulamadan önce neden bugüne kadar yapılmadığını sorgularsak çok daha iyi meselesi anlarız, kavrarız. Ne mutlu bunlar bizim gayretlerimizle, arkadaşlarımızın koordinasyonuyla ortaya çıkan hizmetlerdir. Nitekim bu projelerde AK Parti Hükümeti döneminde yapılan hizmetlerdir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın katkısı kaçınılmaz bir desteği ifade etmemizi gerektiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve AK Parti Hükümetimize ve kamu kurumlarımıza, yerel yönetimlerde benimle birlikte mesai yapan tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç biliyorum. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetinde özellikle bugün Türkiye'de yapılan hizmetlerin ortaya çıkmasında en önemli husustur. Bugüne kadar bu hizmetler maalesef yapılamadı, keşke bugüne kadar bu hizmetler yapılsaydı da bizde başka konulardaki hizmetlerle meşgul olsaydık. Ama ne yapalım biz hizmet açığını kapatmaya çalışıyoruz. Alanya'nın tarihinde ilk kez Ticaret Lisesi ve Telekom Kavşağı'nı katlı köprülü kavşakla tanışıyor olması fevkalede üzücü bir durum. Ama biz açığı kapatıyoruz, biz çok daha fazla çalışarak geçmişten gelen bu sıkıntıları gidermeye çalışıyoruz. İnşallah bayramda da araçlarımızla kavşaklardan geçerek ikinci bir bayramı Alanyalılara ikinci katlı kavşakları yaparak yaşatmış olacağız. Ben bu projelerin hizmete girmesinde Karayolları Genel Müdürümüze, Karayolları çalışanlarımıza, bu projielerin hazırlanmasında katkı sunan Büyükşehir Belediyesi'ndeki mesai arkadaşlarımıza, Genel Sekreterimiz ve tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
"BU HİZMETLERİN SAHİBİ ALANYALILARDIR"
Bu hizmetlerin Alanya'ya inşa edilmesinde en büyük katkıyı Alanyalıların sunduğunu da ifade eden Türel sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Esas teşekkürüm Alanyalılara. Alanyalıların sabrı olmasaydı bizim bu hizmetleri yapmamız mümkün değildi. Onun içinde bizim bu hizmetleri kim yaptı diye soranlara verilecek cevabın bu hizmetlerin gerçek sahibi, göstermiş oldukları destek ve dualarıyla sabırlarıyla Alanyalıların ta kendisidir. Ben bu yüzden bu hizmetlerin arkasındaki gizli kahramanları olarak onlara teşekkür ediyorum."^
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 15:29
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 3 yıl Önce

Menderes yada karayolları yada adem.bu para nerden cıkıyor buna bakmak lazım yapılan hizmete bakmak lazım.ne fark ederki.böyle cahilce eleştirenlere yazıklar olsun onlar zavallılar.unutmayın meyve veren ağaç taşlanır.

SIRADAKİ HABER

banner107