banner84

Alanya'ya Büyükşehir onayı

Alanya ve eski beldelere ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hükümleri ve Mahmutlar 1/5000 ölçekli nazım imar planı revizyonu Büyükşehir Meclisinde onaylandı.

Alanya'ya Büyükşehir onayı

Antalya'da gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Aylık olağan toplantısında ALanya ile ilgili imar planlarıda görüşüldü. Alanya ve eski beldelere ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hükümleri ve Mahmutlar 1/5000 ölçekli nazım imar planı revizyonu Büyükşehir Meclisinde onaylandı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel konuyla ilgili ilk açıklamasında, "Büyüksehir Meclisi'nde Alanyamız için çok önemli imar ve planlama kararları alındı. Mahmutlar Mh.'nin 1/25.000'lik Çevre Düzeni Planlarının onaylanmasından sonra bugün de 1/5000'lik Nazım İmar Planı onaylandı. Hayırlı olsun. Alanya'nın 16 mahallesinde imar bütünlüğünü sağlayacak 1/1000'lik uygulama imar planı hükümleri oybirliği ile kabul edildi. Hayırlı olsun. Plan ve Proje Müdürlüğümüz, imar komisyonlarımız ile emek veren herkese ve bize destek veren tüm büyükşehir meclisi üyelerine teşekkürler" dedi.

CHP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci ise yaptığı açıklamada, "Alanya için hayırlı olsun. Kararların alınmasında destek veren tüm partilere teşekkürler" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107