banner84

Alanya'ya dördüncü kooperatif kuruluyor

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın eski Başkanı Ahmet Sert, yeni bir kredi kefalet kooperatifi için kuruluş çalışmalarına başladı

Alanya'ya dördüncü kooperatif kuruluyor
 Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını Nuri Demir'e karşı kaybeden Ahmet Sert'in, Alanya'da yeni bir kredi kooperatifi kurmak için çalışmalara başladığı öğrenildi. Sert'in, kuruculular kurulunu oluşturup ilgili bankanaya gönderdiği ve bankanın kurucular kuruluyla ilgili araştırma çalışmasını sürdürdüğü öğrenildi. Yeni Kooperatifin kurulmasıyla birlikte Alanya'da esnafa kredi sağlayan kooperatif sayısı 4'e çıkacak. 
DARI'YLA BAŞLADI, AKKAYA 
VE YENİALP'LE DEVAM ETTİ
Bilindiği gibi Ali Darı Başkanlığı'ndaki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yıllarca Alanya'nın tek kooprtaifi olarak hizmet verirken, daha sonra Alanya Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Ali Akkaya başkanlığında Alanya ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Koopetiti kurulmuş ve son olarak ise Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp başkanlığında Alanya Keykubat Sanatkarlar Kredi Kooperatifi ile birlikte kredi kooperatifi sayısı 3'e çıkmıştı. Ahmet Sert'in oluşumunu yaptığı kredi kooperatifinin de kurulması ile Alanya'daki kredi kooperatifi sayısı 4'e çıkacak.  
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157