banner84

Alanya’ya yeni otobüs durakları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi tarafından Alanya genelinde ulaşım güzergahları ve otobüs durak yerleri kapsamında bir süredir devam eden çalışmaların ardından uygulama çalışmalarına başlandı.

Alanya’ya yeni otobüs durakları

Yol güzergahının yanı sıra, trafik işaretleri çalışmalarının ardından belirlenen noktalara büyükşehir logolu otobüs durakları yerleştirilmeye başlandı. Çalışmalar sırasında vatandaşlar ve mahalle muhtarlarının da talepleri doğrultusunda belirlenen yerlere kapalı ve modern otobüs durakları yerleştirilmeye başlandı. Alanya Koçtaş önü, Elikesik, Seki, Yeşilöz ve Burçaklar  ilk etapta otobüs duraklarının konulduğu yerler oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Antalya Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi ile Alanya’daki ulaşım birimimiz uzun süre yol güzergahları, trafik levhaları ve otobüs durakları konusunda tespit ve planlama çalışması yaptı. Bu çalışmalar sırasında gidilen yerde gerek vatandaşlar gerekse mahalle muhtarlarıyla işbirliği içinde hareket ettik. Mevzuata uygunluğun yanı sıra trafik akşını etkilemeyecek ve yaya güvenliğini ön planda tutan bir planlama yapıldı ve uygulamaya geçildi. Belirlemelerin ardından Alanya’ya yaklaşık 400 tane yeni durak koyacağız.  Vatandaş yoğunluğunun fazla olduğu yerlerden başlayarak otobüs duraklarını yerleştirme çalışmaları başladı. Önümüzdeki süreçte çalışmalarımız artarak devam edecek “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 23:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107