banner165

ALESO seçiminde flaş gelişme

ALESO'da üyeler bugün  başkanını seçmek için sandığa gitti.

ALESO seçiminde flaş gelişme

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın (ALESO) Genel Kurulu sabah 9.00'da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda başladı.Nuri Demir, Duran Şimşek, Fatih Nizam ve Selman Arıkan'ın mücadele ettiği seçimde 4 bin 802 üye oy kullanacak.Sadık Çetinkaya,Selman Arıkan'ın listesinden istifa edip Fatih Nizam'a destek vereceğini açıkladı.

Öte yandan Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Selman Arıkan, "Esnafın sorunlarını biliyoruz. Odayı daha ileri nasıl götüreceğimizi biliyoruz. Kalifiye personel sorunu için sertifikalı eğitim programlarımız var. Sizin  desteğiniz ile hizmet etmeye talibiz" dedi.

ADAYLARA TEŞEKKÜR

Fatih Nizam da, "Seçim çalışmalarımız boyunca centilmence tutum için adaylar teşekkür ederim. Bu bir hizmet aşkıdır. Sizlerin desteği ile bu görev bize nasip olursa büyük işler başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu.

'ÜSTÜMÜZE BASIP GEÇİYOR'

Duran Şimşek ise, "4 yılda toplanıyoruz. Bizi buralara taşıyan başkanlara teşekkür ediyorum. Biz küçük esnafız. Kimse bizim hakkımızı tanımıyor. Üstümüze basıp geçiyor. Biz STK'yız. Ne zaman ve seçim var o zaman dikkate alınıyoruz. Bu esnaf birlik ve beraberliğe inanırsa çok şeyler başarır. Sadece birlik olmalıyız" ifadelerini kullandı.

'HİZMET HASTASIYIM'

Nuri Demir ise kongredeki konuşmasında,  "8 yıldır bu odayı yönetmeye çalıştık. Bu sürede yanlışlarımız olabilir ama en önemli olan en az zararla yönetmek. Adaylara karşımıza çıkma cesareti gösterdiği için teşekkür ederim. Esnafımız sıkıntılı. İşçi bulamıyor, çalıştırmıyor. Asgari ücret 5 bin lira oldu. Benim 8 yılda yaptıklarım odanın çıtasını yükseltti ama gözü görmeyen, kulağı duymayan olabilir. Biz devlet değiliz.Esnaf her şeyi oda başkanından bekliyor. Esnaf odası ilk kez Nuri Demir döneminde 5 bin üyeyi gördü. Birlik başkanımıza, TESK Başkanı Bendevi Palandöken'e defalarca dosya götürdüm. Kimi esnafımız destek aldı kimisi alamadı. 6 milyon TL yardım yapıldı. Ben koltuk hastası değil, hizmet hastasıyım" ifadelerine yer verdi

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169