banner84

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete açıldı

Alanya'da 600 yatak kapasiteli olarak inşa edilen ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde poliniklikler bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. Hastanenin açılışı da Ramazan Bayramı'ndan sonra yapılacak.

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete açıldı
Temeli 2011 yılında atılan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi dün itibariyle hizmet vermeye başladı. 600 Yatak kapasiteli inşa edilen ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu dün itibariyle hizmete açılan poliniklerde incelemelerde bulundular, hastaların yatacağı bölümleri gezdiler. ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılmasında büyük katkısı bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milletvekili Sena Nur Çelik'e teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı Berberoğlu, "Alanya'mızda açılan büyük bir hizmetin daha sevincini yaşıyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bir kısmını bugün hizmete açmış bulunmaktayız. Gerçekten Alanya için büyük bir hizmet. Tabiki biz burada durmayacağız. Çalışmaya devam edeceğiz. Eski hastanemizin olduğu yer buraya taşındıktan sonra hemen orayı yıkıp, bölgenin en büyük fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ve onkoloji merkezi haline getireceğiz. Yine duryamaycağız. Biliyorsunuz Alanya'nın batısına 500 yataklı bir hastane açmak üzere kolları sıvadık. Yine Alanya'nın Cikcilli bölgesine ALKÜ tarafından Tıp Fakültesi Hastanesinin temelini en kısa sürede atacağız. Bölgemiz sağlık açısından gerekli doyuma ulaşacak" dedi. 
"İLK KEZ YENİ BÖLÜMLER AÇILIYOR"
Ramazan Bayramı'ndan sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun programı dahilinde ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni hizmete açacaklarını açıklayan Dr. Tevfik Yazan, "Uzun bir süredir beklediğimiz, baştan beri hem planlanmasında hem yapım sürecinde emeği geçen başta Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere, bölge milletvekillerimizin yoğun destekleriyle artık bugün hastanemizde poliklinik hizmetini verir hale geldiğimiz yeni hastanemiz Alanya'mıza hayırlı olsun. Dün itibariyle poliklinik binamızın belli bir kısmını başlattık. Önümüzdeki günlerde poliklinik sayısını arttıracağız. Şuanda Dahiliye, Kadın Doğum, Çocuk Gastoroloji, Çocuk Alerji, Jinekoloji, Onkoloji, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi bölümlerimiz açık ve vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Bayramdan sonra da inşallah diğer yataklı servisler, ameliyathane ve yoğum bakım birimlerini açacağız. Alanya'mız her konuda olduğu gibi sağlıkta da herşeyin iyisini hak ediyor" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 15:48
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107