banner84

ALKÜ'nün hedeflerini sıraladı

ALKÜ Rektörü Kalan ve Yardımcısı Arslan, ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılması hedeflenen merkezleri ve yenilikleri sıraladı. ALKÜ'nün hedefi olan onkoloji, Organ Nakil Merkezi, Tüp Bebek Merkezi ile kadın hastalıkları ve kadın kanserlerine yönelik çalışmalara hız verildi.

ALKÜ'nün hedeflerini sıraladı

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık alanında çıtayı bir adım öne taşımak isteyen yetkililer çalışmalara hız veriyor. Açıldığı günden bu yana yenilikleri ile adından söz ettiren hastanenin hedefleri her yıl bir üst seviyeye çıkıyor. Sağlık turizmi alanından da Alanya'nın faydalanması için önemli bir rol olan ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilçedeki vatandaşların tedavi için dışarıya yönelmemesi için birçok yeni merkez için kolları sıvadı. ALKÜ Rektörü Ekrem Kalan ve Yardımcısı Erdoğan Arslan, hastaneye getirilecek yeni merkezleri ve çalışmaları açıkladı. 

'YAŞANILAN SÜREÇ ÖTELEMEMİZE SEBEP OLDU'
Alanya’da geçtiğimiz aylarda gündeme gelen onkoloji merkezi ile ilgili ALKÜ Rektörü Ekrem Kalan’dan açıklama geldi. Kalan, "Onkoloji merkezinin kurulmasına yönelik bir altyapı çalışması var. Fakat içerisinden geçtiğimiz süreç bazı çalışmaları ötelememize sebep oldu ancak hastanemiz bünyesinde düşündüğümüz birkaç şeyden bir tanesi onkoloji merkezi" dedi.

ORGAN NAKLİ MERKEZİ ALTYAPIYI BEKLİYOR
ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sağlık turizmine de ciddi anlamda katkı sağlayacağını söyleyen Kalan, "Bir diğeri de yine sağlık turizmine de ciddi anlamda katkı sağlayacağını düşündüğümüz, alt yapının hazırlanması durumunda organ nakil merkezi. Böylece hastalarımızın hem tedavi alabilmelerine hem hızlı ve konforlu tedaviye ulaşabilmeleri için artık Alanya dışına çıkmadan burada işlemlerini gerçekleştirebilmelerini temenni ediyorum. Bu yöndeki çalışmalarımızı Başhekimimizle birlikte iş birliği halinde yürütüyoruz" diye konuştu. 

'ANTALYA'YA SEVK ZİNCİRİNİ KIRMAK İSTİYORUZ'
Rektör Yardımcısı Erdoğan Arslan ise Kadın hastalıkları ve doğumla ilgili kanserlerin tedavisi için bir atılım yapacaklarını dile getirdi. Arslan, “Kadın hastalıkları, doğum ve bu alandaki kanserlerin tedavisi için burada bir atılım yapacağız. Bu konuda biz Antalya sevk zincirini kırmak istiyoruz buradaki hiçbir vatandaşımızın Antalya’ya ya da başka bir yere gitmesini istemiyoruz. Bütün sorunların üniversitemizde hastanemiz bünyesinde çözülmesini arz ediyoruz.  Biz her branşta kaliteli iş üreten farklılıkları ve yenilikleri takip eden hekim kadrosu ile Alanya halkına hizmet vermek için canla başla görevimizin başındayız" dedi.

TÜP BEBEK MERKEZİ İÇİN HER ŞEY HAZIR
Rektör Kalan, tüp bebek merkezinin kurulması yönünde gerekli istihdamı sağladıklarını, hekimlerin ise yakın bir süre içerisinde göreve başlayacağını duyurdu. Kalan, "Ayrıca bir diğer konu olan tüp bebek merkezinin kurulması yönünde gerekli istihdamı sağladık. Hekimlerimizi yakın bir süre içerisinde başlatacağız. Ondan sonra tüp merkezini hayata geçirerek artık burada bölgesel anlamda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya eğitim araştırma hastanesini bir marka haline getirmek için bütün eksikleri tamamlama gayreti içerisindeyiz.  Bizim önceliklerimizden birisi bir programımız var tamamlamaya çalıştığımız her şey için. Yeni doğan hekimleri ve yeni doğan bölümünün daha aktif kullanılması bunların başında geliyor. Bunla ilgili çalışmalarımız var. En önce yapmaya çalıştığımız şeylerden bir tanesi. Çünkü biz ihtisas verebilmek için ve bölge halkına hizmet verebilmek için de buna ihtiyacımız var" dedi. -Haber Merkezi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107