banner129

Alman uzman Alanya'daki tesisleri gezecek

Alanya Sağlık Turizmi Derneği, “Alanya’da Geriatri ve Sağlık Turizmi” alanında çalışmalar gerçekleştirmesi için Alman Medical Wellness Derneği Başkanı ve Almanya Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Lutz Lungwıtz’i Alanya’ya davet etti

Alman uzman Alanya'daki tesisleri gezecek

Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) BaşkanıDr. Tevfik Yazan, dernek olarak önümüzdeki günlerde sağlık turizmi üzerine bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceklerini açıkladı.

Pandemi sürecinde Türkiye’nin üst seviyelerde önlemler aldığını söyleyen Yazan, bu doğrultuda da tatil amaçlı seyahat planlayan yabancıların ülkemizi tercih etmeye başladığını kaydetti. Yazan, “Temmuz ayından itibaren artan bir ivme ile turizm sektörü canlanmıştır. Şunu biliyoruz ki; ülkemizde tatilcilerin güvenli bir şekilde tatillerini geçirebileceklerinin garantisi, alınan önlemler doğrultusunda tescil edilmiştir. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un yoğun çabası ve temasları doğrultusunda Almanya yetkilileri uzun süredir turizmcilerin dört gözle beklediği sevindirici kararı verdi. 31 Temmuz 2020 tarihinde Ege Bölgesindeki Aydın, İzmir ve Muğla ile Akdeniz Bölgesi'ndeki Antalya’ya Türk hükümetinin aldığı güvenli turizm ve hijyen sertifikası ile seyahat yasağı kalktı” dedi.

‘SAĞLIK TURİZMİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

ALSTUD’un Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTID) öncülüğünde Türkiye’ye gelen Alman Medical Wellness Derneği Başkanı ve Almanya Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Lutz Lungwıtz’ı Alanya’da ağırlayacağını ifade eden Yazan, “Lungwıtz, Alanya’daki turizm tesislerini gezerek Alanya’da Geriatri ve Sağlık Turizmi için birçok temasta bulunacak ve turizmin on iki aya yayılması adına çalışmalar yapacak.Derneğimiz uzun yıllardır bölgemizde sağlık turizmi başta olmak üzere Alanya’nın tanıtımına ve diğer turizm öğelerinin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur ve bulunmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda turizmin on iki aya yayılması adına alternatif üreterek farkındalık ve alt yapı çalışmalarıyla hizmet üretmeye devam etmektedir. Başkan Lutz Lungwıtz tüm dünyada Alman Spa & Wellness standartlarının akreditasyonunu sağlayan bir kuruluşun başkanıdır. Umuyoruz ki, gerekli iş birliği sağlandığında bölgemizde de Alman standartlarına sahip tesislerimiz ile bu standarta gelecek tesislerimizin belgelendirilmesi ile Spa & Wellness ve konaklamalı fizik tedavi merkezleri Geriatri Turizmi için Alanya’yı bir çekim noktası haline getirecektir. Bu da özellikle yaz ayları dışında kalan zamanlarda ve uzun süreli kür tedavilerine hitap edeceğinden turizmin on iki aya yayılmasında katkıda bulunacaktır. Bu konuda 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü saat 14.30‘da Konaklı’da bulunan Titan Select Otel‘ de turizm sektör temsilcilerinin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir” şeklinde konuştu. ( HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 17:59
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107