banner84

ALSİAD TÜRKONFED zirvesinde

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Turhan ile yönetim kurulu ve üyeleri, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da bulunduğu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu 10. Kuruluş Yılı Zirvesi'ne katıldı

ALSİAD TÜRKONFED zirvesinde
 TÜRKONFED zirvesini Alanya medyasına değerlendiren ALSİAD Başkanı Kadir Turhan Başbakan yardımcısı Ali Babacan'ın zirvede KOBİ'lerin önemini dile getirdiğini söyledi. Babacan'ın G20 konusundaki açıklamalarını değerlendiren Turhan, "Dünya ekonomisinin yüzde 85'ini nüfus açısından da dünyanın üçte ikisini oluşturan G20 ülkelerinin etkinliğinin gittikçe arttığını söyledi. Bu etkinin artması 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek G20 zirvesinin önemini arttırıyor. Bu anlamda hem Alanyamız hem de Antalyamız için çok önemli bu zirvede turizm için de ayrı bir paragraf açılması kanısındayım" dedi.
TÜRKONFED zirvesinde Türkiye ekonomisinin gelişimi ve değişiminin değerlendirildiğini ifade eden Turhan, "Alanya için de her zaman belirli sıkıntılardan bahsediyoruz. Biz belki biraz daha yerel ölçekli kalabiliyoruz ama sorunlar hep aynı. Alanya ekonomisi zorlu koşullara, engellere rağmen hedeflerinden ve değerlerinden vazgeçmedi. Turizmin bir marka olması için gösterilen çabalara rağmen yaşanan güçlükleri hep kendi içerimizde çözmeye çalıştık. Kimi zaman başarılı olsak da bir bütün olarak hareket etmemiz gerekiyor" dedi.
Alanya'nın artık marka üretmesi gerektiğini kaydeden Turhan şöyle konuştu: "Turizmde değeri yüksek hizmetler sunmamız gerekiyor. Yeniliklere zamanında uyum sağlayamama ve dış faktörler Türkiye turizminin ve dolaysıyla da Alanya turizminin kırılgan yapısını sürekli karşımıza çıkarıyor. Eğitim de hala istenilen seviyede olmamız personel kalitesinde çeşitli etkenlerle ödün vermemiz sıkıntılarımızı devamını sağlıyor. Bu anlamda Alanya'nın daha fazla  radikal adımlara ihtiyacı var diye düşünüyorum."
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107