banner84

ALTİD'e 1.5 milyon TL şartı

Türel, Alanya sahillerindeki plaj büfelerinin işletmesine talip olan ALTİD'in, PTT 1. Lig'e yükselen Alanyaspor'a 1,5 milyon TL bağış yapmasını istedi.

ALTİD'e 1.5 milyon TL şartı

 ALANYA Hükümet Konağı'ndaki Büyükşehir Koordinasyon Merkezi'nde Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya gelen Türel. turizme yönelik genel bir değerlendirme yapılarak turizm altyapısı konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Türel, sahillerdeki büfelerin ve su sporları istasyonlarının işletmesi konularının da ele alındığı görüşme sonrasında gazetecilere açıklama yaptı. 

SAHİLLERDE ÖNCELİK ALTİD’İN
Başkan Türel, su sporlarıyla ilgili yetkinin Büyükşehir Belediyesi'ne geldiğini ancak protokolünün önümüzdeki günlerde imzalanacağını söyledi. Büfelerle ilgili yetkinin ise önümüzdeki haftalarda gelmesini beklediklerini belirten Başkan Türel, "Sahildeki büfe işletmeleri ALTİD tarafından yapılıyor. Bu hizmeti bugüne kadar ALTİD gayet iyi veriyordu. Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında bu yetki Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçti. Bu yetki bizde diye işleyen düzgün bir sistemi kırıp dökmek gibi bir niyetimiz yok. Bu başarılı hizmeti götüren arkadaşlarımızın önceliği olduğunu ve başta Kaymakam ve belediye başkanımızla istişare edeceğimizi ifade etmiştik" dedi. 
ALANYASPOR’A BAĞIŞ ŞARTI
İlçe sahilleriyle ilgili yetkinin Büyükşehir'e geçmesinin ardından öncelikle ALTİD ile görüşeceklerini dile getiren Başkan türel, "Maliyenin de bize tahakkuk ettireceği bir bedel olacak. Bu bedelibaz almak suretiyle aramızda mutabakat sağlayacağız. Alanya'da bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sahillerdeki büyükşehir yetkisi vesilesiyle bir gelir beklentimiz söz konusu değil. Bu bir hizmettir. ALTİD'ten en önemli beklentimiz bu anlaşmanın olabilmesi için Alanyaspor'a çok ciddi destek vermesidir. Bu olduğu taktirde sürecin daha hızlı bir şekilde sonuçlanacağını bekliyoruz. ALTİD'in kendi üyelerinden veya üyesi olmayan turizmcilerden toplayacağı 1,5 milyon TL'yi Alanyaspor'a vermek üzere Büyükşehir Belediyesi'ne bağış yapmasını talep ettik" diye konuştu. 
YÜKÜ HAFİFLETMEK ZORUNDAYIZ
Alanyaspor'un bu sene çıktığı 1. Lig'de en başarılı bir şekilde temsil edilmesini gönülden arzu ettiklerini kaydeden Başkan Türel şöyle dedi: "Bu işler maddi imkanlar olmadan olmuyor. Ben de Antalyaspor ile birlikte Alanyaspor'un iyi taraftarlarından birisiyim. En son şampiyonluk maçında tribündeki halimizi görmenizi isterdik. Alanyaspor lige çıktı diye çocuklar gibi seviniyorduk. Bu yükleri hep birlikte hafifletmek zorundayız. O yüzden turizmci arkadaşlarımızdan beklentimiz gereken desteği vermeleri. ALTİD'in zaten bu konuda gereğini yapacağına inanıyorum. Alanyaspor'a olan bu destek sağlandığında da Alanyaspor ligde başarıdan başarıya koşarak turizmde de Alanya'yı en iyi şekilde temsil eden spor kulübü olarak temayüz edecektir. Kendilerine böyle bir faydası da olacaktır."
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157