banner84

ALTSO Meclisi stadyumu aratmadı

**

 ALTSO Meclisi stadyumu aratmadı

 ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay'ın başkanlığında dün Mayıs ayı olağan toplantısını Meclis Salonu'nda gerçekleşkirdi. Toplantının başında, meclis üyelerine Alanyaspor ürünleri dağıtılırken, mecliste Alanyaspor’un turuncu –yeşil renkleri hakim oldu.  

Yönetim Kurulu'nun faaliyetlerine ilişkin bilgi veren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 2014 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerlerinin devam ettiğini belirterek, ALTSO’nun gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerini açıkladı. Şahin, ALTSO ve Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde yeni bir protokolun imzalandığı açıklayarak,  22 Mayıs’da konaklama sektöründe faaliyet gösteren üyelere yönelik havuz suyu konferansı yapıldığını söyledi. Gazipaşa Havalimanı konusunda da bilgiler vererek, ALTSO yönetimi olarak her hafta farklı bir komite ile kahvaltıda buluştuklarını dile getirdi.
"ALANYA’DA YÜKSEKÖĞRETİMİN GELECEĞİ"
20 Mayıs 2014 Salı günü Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin katılımıyla ‘Alanya’da Yükseköğretim’in Geleceği’ konulu bir toplantı yaptıklarını dile getiren Şahin, “Üniversiteler şehirlerin, kalkınmasına sosyal ve ekonomik birçok yönden katkı sağlayarak lokomotif bir rol üstlenmektedir. Bu açıdan yükseköğretim Alanya için olmazsa olmazdır. Bağımsız bir üniversite için kesinlikle olmazsa olmaz olarak değerlendirilmesi gereken bir konu da siyasi destektir. Bu konuda da Alanya’mızın içinden çıkan ve Alanya’daki yükseköğrenime desteğini her fırsatta veren Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun konumu bizim için kaçırılmayacak bir fırsattır. Bunu da tıp fakültesi kararının bakanlar kurulundan çıkması ile bizzat yaşadık. Ben buradan bir kez daha Alanya’nın yükseköğretimine maddi manevi katkı yapan başta Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.
"BURS ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ"
Dilek ve temenniler bölümünde söz olan meclis üyesi Mehmet Ordukaya’nın burs önerisi sonrası tekrar söz alan Başkan Şahin, başarılı öğrencilere burs verilmesi konusunda bir çalışma yapılacağını söyledi. 
Şahin, ayrıca üyelerin iş yerleri için sticker çalışması yaptıklarını ve bunların dağıtımına başlanacağını belirtti. 
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157