banner129

'ALTSO siyaset yapıyor ve çatışıyor'

ALTSO'nun siyasete alet edilmesine tepki gösteren vatandaşlara göre odanın diğer kurum ve şahıslarla da çatışma ortamından uzak durması gerekiyor

'ALTSO siyaset yapıyor ve çatışıyor'

 "ALTSO siyaset mi yapıyor?" başlıklı haberimize gerek www.alanyapostasi.com.tr adresimizde yayınlanan habere, gerekse haberin paylaşıldığı sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter'da yorum yapan vatandaşlar, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) siyasete alet edildiği konusunda görüş belirttiler. Alanya'da her görüşten ticaret erbabını temsil eden ALTSO'nun bir partiye angaje olarak arka bahçesi haline getirilmesini doğru bulmayan vatandaşlar, odanın Alanya'yı gerebilecek çatışma ortamından da uzak durması uyarısında bulundular.

İŞTE VATANDAŞ GÖRÜŞLERİ

Mahmut Kara: Kerim Taç dönemimde oda üyesiydim. Taç Anap meclis üyesiydi ama oda bu kadar siyasete alet ve amaç edilmiyordu. Kavga etmiyordu, kurumlarla çatışmıyordu. Şimdi Alanya'yı çatışan kavga eden siyasete alet olan bir oda var. 

Selim Yoğurtçu: Mevlüt Çavuşoğlu hepimizin bakanı gururu ama herşeyin bir ölçüsü olur. ALTSO'da ki reklamasyon teşekkür etmeyi geçti siyasete giriyor. 

Fahri Ak: ALTSO değil MÇTSO yani Mevlüt Çavuşoğlu Ticaret Odası. Maalesef ticaret odası kendi görevinin dışına çıkıp Çavuşoğlu'nun, Büyükşehirin, AKP'nin gücünü kullanarak Alanya'yı dizayn etmeye çalıştı. Alanya'yı gereksiz yere gererek kavgacı bir oda haline geldi.

Osman Barcın: Suç Mehmet Şahin'in değil, onun yaptığı yanlışı alkışlayarak abartanlarda.

İsa Yılmaz: ALTSO AKP'nin odası olmadı sadece, AKP'nin adı ve imkanları kullanılıyor. Çünkü AKP'de de rahatsızlık var. Oda başkanının yanında AKP'li üç beş kişi var, bir de Berberoğlu ile arası iyi. Başka tüm AKP'liler ile kavgalı.

Mustafa Şengöz: Tarafsız olması gereken devletin kurumunun tarafsızlığına gölge düşürmek isteyenlere karşı ilçe başkanımızın (Şengül Yeşildal) yaptığı açıklama dahi basın tarafından yayınlanamıyor. Basın susturuluyor. Basın susturulabilir ama başta ilçe başkanımız olmak üzere biz Cumhuriyet Halk Partililer susturulamayacaktır. Her türlü adaletsizligi, baskıcı ve taraflı tutumu haykırmaya devam edeceğiz.

Eski meclis üyesi: Şengül Hanım sizde olmasanız gerçekten muhalefet yok Alanya'da. Ticaret Odası duvara tosladı. AK Parti'li iş adamı oda üyeleri de bu durumdan rahatsız. Seçimlerde destek veren iş adamları artık desteklerini çekmiş durumdalar. Yapılan yanlış yeni başlamadı sadece daha önce kimse konuşmuyordu.

Ayaz Poyraz: Ağzına sağlık Şengül Hanım. Birşey dikkatimi çekti haber sadaca Alanya Postası'nda var. Diğer gazeteler kırpmışlar. ALTSO tüm partilere eşit mesafede olmalı sadece bir partinin bakanın reklamını yapmamalı. Kendi görevini yapmalı özüne dönmeli. Yorumlara bakıyorum AKP'de ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in bu tutumundan rahatsız. Başkan yanlı ve aşırı tavırlarıyla AK Parti'ye de zarar veriyor. Haberin altında yapılan yorumu gördüm zaten AKP'de de bir çok partili ile kavgalı arası açıkmış. 

Malik Uyar: Kesinlikle katılıyorum Şengül Başkan. ALTSO tarafsızlığını kaybetti. Teşekkür bahanesiye Çavuşoğlu reklamı yapılıyor.

Ali Uysal: Ne yazık ki ülkemizde tarafsız kurum kalmamak üzere. Bunların bazıları devletin imkanlarıyla şiddetli şekilde baskı altına alınıyor mecburen öyle gözüküyor, bazıları ise tamamen yandaşlık yapıyor. AKP'de siyaset yapanlar veya sempatiye yaklaşanların büyük çoğunluğu menfaatleri için böyle davranıyor. Allah'ıma şükür CHP'de siyaset yapıyorum. Bizim derdimiz vatanımız bayrağımız vatandaşımız. Menfaatlerimizi düşünseydik bizimde gideceğimiz yer belliydi. Tarafsız gazeteci bile kalmadı. Bağımız özgür medya diye sokağa çıkanlar bile bir görüşmeye bakıyor. Yazık. Bu ülkeyi yönetenlerde Allah korkusu bile yok olsaydı bu ülkeyi bu hale getirmezlerdi. Kendi egoları için ülkede ne adalet ne hukuk ne düzen bırakmayanlar acınacak kadar eziktir. Dua edin CHP veya MHP iktidara gelmesin. Çünkü elinizde bayraklarımızla en ön saflarda sizi gördüğümüzde utanacak yüzünüz olmayacak.

Neslihan Yavaş: Çavuşoğlu Gazişpaşa Havaalanı içinde "açılmayacak tehlikeli" diyordu açılınca en çok reklamı kendisi yaptı. Davutoğlu'nun talimatı ile yapılan Konya Alanya yolunu reklam yapıyor kendi parmağı var gibi. "İl olmaz olmayacak" diyor il olursak yine hiç birşey söylememiş gibi reklam derdine düşecek. Çavuşoğlu, ALTSO'ya reklamını ve siyasetini yaptırıyor. Mehmet Şahin'in de canına minnet, vur diyince öldürdü.

AK Parti'li: İşin tuhaf tarafı AK Parti'de ALTSO başkanından rahatsız.

Tuğra: Sadece siyaset değil orada ilk defa işten çıkarmalar gerçekleşti. Milletin ekmeği ile oynamak bu başkan sayesinde başladı sağolsun. Bilmiyorlar ki bu işin öbür tarafıda var.

Osman Biber: ALTSO AKP seçim bürosu gibi.

Sadık Deniz: Reklam siyaset boşuna yapılmıyor arka planda yapılan ticaretide araştır yazın.

Merve Yağcı: Kontrolsüz güç güç değildir. ALTSO başkanı gücünü kontrolsüz ve keyfi kullanıyor. Şahin'in ilk ama son dönemi olur böyle giderse.

Bünyamin Salık: Sizi tebrik ediyorum. Birileri çıkıp kıral çıplak demeliydi ve kıral çıplağı Alanya Postası söyledi. ALTSO gerçekten acınacak bir durumda.

Hamit Güneş: Sanayi Odası gitmiş sadece ticaret odası oldu. Tam TİCARET odasıı!

Ali Akbaba: AKP'nin parti binası gibi olmuş ticaret odası.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134