banner84

Amaç Alanya'nın tanıtımına katkı

Alanya Belediyesi ve Dünya Yaşlılık Derneği işbirliğiyle organize edilen Uluslararası Platin Saçlı Güzellik Yarışması'nın tanıtım toplantısında konuşan Başkan Yücel, “Amacımız Alanya’nın tanıtımını yapmak. Orta yaş ve üstü yaş grubunun dikkatini Alanya’ya çekmek” dedi

Amaç Alanya'nın tanıtımına katkı
Alanya Belediyesi ve Dünya Yaşlılık Derneği işbirliğiyle Goldcity ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) sponsorluğunda organize edilen  Uluslar arası Platin Saçlı Güzellik Yarışması'nın tanıtım toplantısı yapıldı. Goldcity Otel’de yapılan tanıtım toplantısına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, meclis üyeleri, uluslararası görsel sanatlar, moda, dinleti ve tanıtım  etkinlikleri organizatörü Alman Dieter Behrentin’in yanı sıra, Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, moda tasarımcısı Sema Keçeci, sinema sanatçısı Bahar Öztan, Magazinkolik Haber Portalı sahibi Nurcan Sabur, Skaytürk Ankara Temsilci  Sedat Yazıcıoğlu, Gazeteci Nesrin Mater ve Köşe Yazarı Belgin Turan Satıcı katıldı.
Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, “ 2015 Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde dünyaca ünlü moda basınının ve VIP konuklarının yer alacağı davette Alanya’yı tanıtmak ve dünya yaşlılarının dikkatini turizm şehri Alanya’ya çekmeyi amaçlıyoruz. Başkanımıza ve Goldcity Otel’e bize destek verdikleri için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Ünlü Modacı Sema Keçeci de konuşmasında tasarımları ile bu organizasyona destek verdiğini belirterek, Alanya’da olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti ve yarışma hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, konuşmasında “İlk kez Alanya’da düzenlenen uluslar arası bu yarışmada asıl amacımız dünya yaşlılarının dikkatini turizm şehrimiz Alanya’ya çekmek. Alanya bildiğiniz gibi sadece deniz, güneş, kumu ile değil; aynı zamanda alternatif tatil seçenekleri ile genç misafirlerin olduğu kadar, üçüncü yaş dediğimiz 65 yaş üstü misafirlerin de tercih ettikleri bir şehir. Alanya’ya olan bu ilgiyi bu tip tanıtım faaliyetleri ile arttırmak ve sadece Avrupa’dan değil, tüm dünyadan orta yaşlı turistleri Alanya’ya çekmek arzusundayız” dedi.
Basın toplantısının ardından kokteyl düzenlendi. Ünlü Modacı Sema Keçeci'nin Alanya için hazırladığı tasarımlar basına tanıtıldı.
Alanya Belediyesi Yabancılar (Yeni Alanyalılar) Meclisi’nin de destek verdiği ve dün akşam yapılan yarışmada, dereceye giren 60-65 yaş üstü 30 bayan podyuma ortalama 3-5 yaş arası 30 çocukla el ele çıktı. Türk, Finli, Alman, Rus ve bir çok ülkeden yarışmacının katıldığı Uluslar arası Genç Büyükler Platin Saçlı Güzellik Yarışması ve Collection Pure'de jüri üyeleri, yarışmacılar arasından en güzel saçlı 1., 2. ve 3. bayan  belirlendi.
Dereceye giren yarışmacılara katılım belgeleriyle birlikte birinciye  2015 yılı Cannes Film Festivali'ne iki kişilik katılım, ikinciye  bir hafta Alanya tatili ve senede toplam bir hafta kuaför kuponu, üçüncüye ise bir hafta Alanya tatili hediye edildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157