banner84

‘Analar ağlamasın diyen vatan hainidir’

**

‘Analar ağlamasın diyen vatan hainidir’
 MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Aday Adayı Hacı Mevlüt Zavlak, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle sosyal medyada farklı bir paylaşımda bulundu. Zavlak, paylaştığı kısa öyküde şu ifadeleri kullandı: “Onun yüzünden” diye bağırdı yaşlı adam, avucunun içini ahşap masaya sertçe vurarak. Havalanıp yerde un ufak olan çay bardağına aldırış etmeden, bağırmaya devam etti. “Onu gördüm, Mustafa Kemal’i gördüm.” Yan masadan, Antalya’nın ileri gelen İtalyan ailelerinden bir genç bağırdı: “Kapa çeneni aptal ezik Türk.” Yaşlı adam onu hiç duymuyormuş, sanki o İtalyan orada yokmuş gibi bağırarak devam etti: “Anzaklar sahile daha yeni çıkmıştı, gemilerden yapılan top atışları bizi perişan etti. Mermimiz de bitince bozuk düzen kaçmaya başladık.
‘GENÇLİĞİME ACIYARAK BAKTI’
Tepenin hemen ardında atını dört nala sürerek geldi, etraftaki tek rütbeli oydu. “Neden kaçıyorsunuz” dedi. “Komutanım, hem çok kalabalıklar, hem de mermimiz bitti” dedim. “Kaç yaşındasın çocuk” dedi, gençliğime acır gibi bakarak. “17 efendim” deyince, yüzü buruştu, bir kaçışan şaşkın askerlere, bir de uzakta görünen düşman donanmasına baktı. “Kaçın” dedi, “Kaçın, bu iş bitmiş. Kaçın kurtulun ki analarınız ağlamasın.” O an onu çok sevmiştim. Hayatımızı kurtaran bir kahraman sanmıştım. Nefretle açılan gözlerini yan masadaki İtalyan gençlere dikerek homurdandı, meğer bunların kahramanıymış. Bıyık altı sırıtışları bir sırtlanın tebessümünü andıran gençler neşeyle kadeh tokuştururken, yaşlı adam devam etti: “Analar ağlamasınmış. Bize “Süngü tak” diyebilirdi, “Yere yat, mevziini koru” deyip yanımızda dursa, bir tanemiz bir yere gitmez, onunla oracıkta ölürdük.
‘ANALAR AĞLAMASIN DİYE HAİNDİR’
Çiçeklerle türkülerle mi zapt etmiştik ki bu toprakları, vuruşmadan ölmeden elimizde tutabilelim. O gün orada bir kere ölsek, analarımız bir kere ağlardı. Şimdi şu itlerin zulmü altında her gün ölüyoruz” diyerek, birkaç masa ilerde kendisi gibi Gazi Hasan Çavuş’a dönmüştü ki, yaşına başına aldırmayan İtalyan gencin tokadının ensesini yakarak suratını masaya yapıştırmasıyla gözleri karardı. İtalyanların o iğrenç gülüşleri, duyabildiği son sesler oldu. Gözlerine kara bir perde inerken yorgun ve pişman kalbi de son vuruşlarını yaparak sustu. O son nefesini genç bir İtalya’nın tokadı altında verirken, genç yaşta cephede vuruşarak ölmediği, ölemediği için bin pişman Hasan Çavuş bağırdı: “Kim ki analar ağlamasın diyorsa, vatan haini ve işbirlikçidir.”
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 17:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107