Antalya'da otel personelinin barınma sorunu son yıllarda büyük bir sorun haline geldi. Arazi ve gayrimenkul maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle otellerin personele konaklama imkanı sunmaları zorlaşıyor. Bu sorunun çözümü için Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, atıl durumda bulunan Expo 2016 Antalya Alanı'nın "personel köyü"ne dönüştürülebileceğini önerdi. Kavaloğlu, turizmde personel sorunu olmadığını, asıl sorunun personeli yönetme ve barınma imkanı sunma olduğunu vurguladı. Otelcilikte sunulan imkanların başka sektörlerde bulunmadığını ve bu imkanların daha iyi hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Antalya'da Expo Alanı'nın personel köyü olarak değerlendirilmesi fikrini savunan Kavaloğlu, şunları söyledi: "Antalya'nın merkezinde bulunan Expo Alanı atıl durumda kalmak yerine, 'personel köyü' haline getirilebilir. Güzel binalarla yaşam alanı oluşturulabilir. Antalya'nın içinden Expo'ya hafif raylı sistem geliyor. Bu sayede personel köyünden otellere insan taşımak kolaylaşır. Alanya, Manavgat ve Kemer gibi diğer turistik bölgelerde de personel köyleri yapılabilir. Antalya'da yapılacak 4 personel köyü ile personelin barınma sorunu çözülebilir ve bu sayede Expo Alanı da değerlendirilmiş olur." Bu önerinin hayata geçirilmesi halinde Antalya'daki personel barınma sorununa önemli bir çözüm sunulacağı ve Expo Alanı'nın da etkin bir şekilde değerlendirileceği düşünülüyor. -Haber Merkezi
Antalya, Alanya, Manavgat ve Kemer'in büyük sorunu... Çözümü çok kolay
Antalya, Alanya, Manavgat ve Kemer'deki otel personellerinin en büyük sorunları arasında yer alan barınma sorunu için AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu, çözüm önerisinde bulundu
Trend Haberler
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor