Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2020'yi turizm teması olarak "Patara Yılı" ilan etmesi dolayısıyla planlanan köprünün inşasında sona yaklaşıldı. Yüklenici firma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kaş’ın Ova ile Seydikemer’in Kumluova mahallelerini birbirine bağlayacak köprüde, çalışmalar çerçevesinde 14 kiriş yerleştirildi. Her kirişin 1,5 metre yükseklikte, 36 metre uzunlukta ve 56 ton ağırlıkta olduğu kaydedildi. 400 tonluk vinçle yerleştirilen kirişlerin üzerine demir bağlanıp, beton döküleceği aktarıldı.
Genişliği 17,4 ve geçiş uzunluğu 110 metre olan köprünün, tamamlandığında iki ilçe arasındaki ulaşımı kolaylaştıracağı, turizm ve tarım potansiyelini artıracağı öngörülüyor. Patara Köprüsü’nün, Ramazan Bayramı’na kadar geçişe hazır hale getirileceği belirtildi.
Antalya ile Muğla’yı birleştirecek
Antalya’nın Kaş ile Muğla’nın Seydikemer ilçeleri arasında yer alan ve yapım çalışmaları devam eden Patara Köprüsü’nde kirişlerin yerleştirildiği bildirildi.
Muhabir: Ayşe Yağmur Mercimek
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor