banner84

'Artçılar korkutmasın'

Kandilli Rasathanesi, Akdeniz merkezli yaşanan artçı depremlerin Alanya'da büyük bir depremin habercisi olmadığını bildirdi

'Artçılar korkutmasın'

 BOĞAZİÇİ Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KTDAE) Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) internet sitelerinden alınan bilgiye göre Akdeniz, dün sabah saat 06.48.10 ve 08.05.40'da 4.4 şiddetinde sallandı. Akdeniz Doğu Baseni'nde meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmazken deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. Yerin 90.6 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem, Alanya'da hissedildi.

"BÜYÜK DEPREMİN HABERCİSİ DEĞİL" 
MERKEZİ Akdeniz Baseni'nde meydana gelen depremler, Alanya'da büyük paniğe neden oluyor. Alanya'daki küçük çaplı sallanmalar, 'Büyük bir deprem mi olacak?' yönünde kuşkulara neden olurken, Kandilli Rasathanesi ise dün bu iddiaları yalanladı. Rasathane'den Tuğçe Ergün, "Akdeniz'deki yaşanan ufak tefek depremler, Antalya ve Alanya'da hissedilebilir. Bu artçı depremler, Alanya ve Antalya'da büyük bir deprem olacağı anlamına gelmiyor. Alanya zaten deprem kuşağında değil ama dışarıdan gelen depremler nedeniyle sallanabilir. Bunlardan da bizi korkutmasın" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157