banner84

Artık Alanya dışına çıkmaya son

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi hekimi atandı

Artık Alanya dışına çıkmaya son
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Bölümüne, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Tansel Çakır’ın atanması ile Alanya EAH’nde daha önce olmayan Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi üzerine yeni bir hizmet verilmeye başlandı. 
'KISA SÜREDE OPERASYONLAR YAPILAMAYA BAŞLANACAK'
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, “Hastane olarak en kaliteli ve en iyi hizmeti vermek için var gücümüzle çalışmaktayız. Sağlık Bakanlığımızın destekleri Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimizin girişimleriyle ataması gerçekleşen Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Tansel Çakır’ın hastanemiz de çalışmaya başlaması ile kısa bir süre sonra Alanya’da artık histeroskopi, kolposkopi ve jinekolojik kanser operasyonları yapılmaya başlanacaktır. Bu durum hastane yönetimi olarak bizleri çok mutlu etmektedir. Bu vesileyle aramıza yeni katılan meslektaşım Uzm. Dr. Tansel Çakır’a görevinde başarılar dilerim”  dedi.  
'İLÇE DIŞINA GİTMEYE GEREK KALMAYACAK'
29 Mayıs 2017 Pazartesi günü itibari ile hasta kabulüne başlayan Alanya EAH Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzm. Dr. Tansel Çakır; Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ailesinin bir üyesi olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Hastalarıma en iyi hizmeti sunabilmek için hastane yönetimimizin de katkılarıyla elimden gelen gayreti göstereceğim. Bir hekim olarak amacım hastalarımı buradan sağlıklı ve mutlu bir şekilde evlerine uğurlamaktır.  Hastane yönetimiyle birlikte gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladıktan sonra hastaların artık kolposkopi ve jinekolojik kanser operasyonları için ilçe dışına gitmesine gerek kalmayacaktır. Gerekli bütün operasyonları burada yapabilmek adına hastane yönetimi bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir” dedi. 
UZMANLIK ALANI İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ
Uzm. Dr. Tansel Çakır uzmanlık dalı hakkında ise şu bilgileri verdi, “Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’na bağlı olarak ihtisaslaşmış olan ve esas ilgi ve uzmanlık alanı kadın genital kanserlerinin ve kanser öncüsü lezyonların önlenmesi, tanısı ve tedavisi olan uzmanlık dalına Jinekoloji Onkoloji denir. Alanya EAH’nde rahim içinde oluşan myom, polip, tümör gibi anormal yapıların görülebildiği ve aynı seansta tedavisinin yapılabildiği “Histeroskopi”,  serviks, vajen ve vulva dokularını bir büyüteç gibi büyüterek incelenmesi işlemi kolposkopi uygulamalarını gerçekleştireceğiz. Bu yöntemler ile çıplak gözle net olarak izlenemeyen küçük patolojiler tespit edilebilmekte ve daha sonra tedavileri sağlanabilmektedir. Ayrıca HPV enfeksiyonu olan veya rahim ağzı kanser taraması (smear) sonucu anormal olan hastalara kolposkopi işlemi yapılması erken tanıya yardımcı olmaktadır” dedi.
TANSEL ÇAKIR KİMDİR?
1977 yılı Haymana doğumlu olan Uzm. Dr. Tansel Çakır, Lisans ve Yüksek Lisansını Hacettepe 
Üniversitesinde tamamlamıştır. Doktorasını ve Tıpta Uzmanlık alanını Gazi Üniversitesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum üzerinde bitirmiştir. 2017 yılında Yan Dal Uzmanlık alanını Jinekolojik  Onkoloji Cerrahisi üzerine tamamlamıştır. 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 15:15
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107