banner84

'Artık bırakıp gitmeliler yönetemiyorlar.'

Elektrik Piyasası Denetleme ve Düzenleme Kurumu konutlarda elektriğe yüzde 5.6, ticarethane ve sanayilerde yüzde 5.7 oranında zam yaptığını açıklamasından sonra millet ittifakı üyeleri CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarından, hükümete sert eleştiriler geldi.

'Artık bırakıp gitmeliler yönetemiyorlar.'

Dün sabah itibarıyla Elektrik Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu elektriğe zam yaptığının açıkladı. Yapılan zam sonrası Millet İttifakı üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, merkezi hükümete sert bir çıkış yaparak eleştiride bulundu.
'YÜKÜN ÜSTÜNE YÜK YÜKLÜYORLAR'
CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Vatandaşın ihtiyacı olan elektriğe zam yapması kabul edilebilir bir şey değil. Yüzde 5.75 zam kabul edilebilir bir şey değil. Vatandaş indirim beklerken zam geliyor. Özellikle salgın dönemi içerisinde devlet mutlaka vatandaşına yardım etmeli. Ama ne yazık ki merkezi hükümet bu salgın dönemi içerisinde milletin üzerinde belli bir yük varken bir yük daha yüklemek durumunda oluyor. Ne yapılacaksa yapılsın halkımızı bu yükün altından kurtarmak mecburiyetinde devletimiz. Benim siyasal görüşüm artık bırakıp gitmeliler yönetemiyorlar. Bu zamlarda bunun bir göstergesi” diyerek hükümetin artık yönetme kabiliyetini kaybettiğine değindi.
'VİCDANEN RAHATSIZ EDİYOR'
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan ise konu hakkında, “Bunun sebebini biz hükümet yetkililerinden bekliyoruz. Döviz artışı yetkisi midir? yoksa aralarındaki rekabetin vatandaşa yansıtılması mıdır? Bu iyi parti olarak bizi rahatsız etmektedir. Vatandaşın pandemi sürecinde ekonomik gelirlerinin oldukça düşük olması, ona rağmen bu zamların yansıtılması hakikaten vicdanen rahatsız etmektedir. Umuyoruz vatandaşımız bu hamleleri hanesine yazacaktır ve sandıkta hesabını soracaktır” şeklinde sert bir çıkış gerçekleştirdi. Vatandaşın elektrik zammına ne tepki vereceği ise önümüzde ki günlerde belli olacak. -Rayıf DOĞRULU

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 18:46
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107