banner84

ASMEK öğrencileri dereceye girdi

**

ASMEK öğrencileri dereceye girdi
 ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) Rusça bölümü kursiyerleri, Rusça Olimpiyatları'nda dereceye girdi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Rusya Dostluk ve Kültür Derneği ve Akdeniz Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen 2. Rusça Olimpiyatları'nda, ASMEK kursiyeri Osman Aydeniz A1 seviyesinde birincilik, Sabire Osman ise aynı seviyede üçüncülük elde etti. 
Dereceye giren ASMEK kursiyerleri, "5. Rus, Ukrayna ve Türk Kültürleri Dostluk Şenliği" açılışında gerçekleştirilen törenle başarı belgelerini aldı. A1 seviyesinde birinci olan Osman Aydeniz, ödül töreninde yaptığı konuşmada, bir dönem boyunca ASMEK merkezlerine giderek Rusça öğrendiğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesinin dil eğitimini ücretsiz vermesinin önemli olduğunu vurgulayan Aydeniz, "Bu hizmetten herkesin yararlanması çok güzel. Bu işe gönül vermiş başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'e ve emeği geçen öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum" dedi. 
Aynı seviyede üçüncü olan Sabire Osman da Rusça'yı ASMEK'te öğrendiğini belirtti. Dil öğrenmenin hayatına önemli katkı sağladığını ifade eden Osman, "Bir lisan, bir insandır. Benim için yeni bir dil, gelecek açısından çok büyük bir adım oldu. Geleceğin öğretmen adayı olarak bu fırsatı veren ve geleceğe umut ile bakmamı sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107