banner84

AVM inşaatı ihaleye çıktı

Mahmutlar Belediyesi döneminde soruşturma açılan, rüşvet ve irtikap davalarına konu olan ve yıllardır sürüncemede kalan Mahmutlar AVM İnşaatının tamamlanarak hizmet girmesi için ihale açılıyor. Yap işlet devre metodu uygulanacak AVM İnşaatının tamamlanması ile birlikte Alanya Belediye bütçesine de önemli bir gelir sağlanacak.

AVM inşaatı ihaleye çıktı

(Özgür YILMAZ)- Büyükşehir yasası öncesinde dönemin Mahmutlar Belediyesi tarafından ihale edilen AVM inşaatında nihayet süreci tamamlayacak mesafe katedildi. İnşaat belirli bir seviye geldikten sonra AVM yapılan parselde tapulu hisseleri olan vatandaşın itirazı sonucu sürüncemeye giren sürecin çözüme kavuşması ile yeniden ihaleye çıkılacak.
İnşaat alanındaki diğer hissedarların konuyu mahkemeye intikal ettirmesi ve ruhsatın yetersiz olmasından dolayı Alanya Belediyesi tarafından daha önce inşaatı durdurulan ancak Nisan ayı meclisinde onaylanan Mahmutlar AVM'si için ihale düzenleniyor.


YİD MODELİ İLE KİRAYA VERİLECEK
Alanya Belediye Meclisi'nin Nisan ayı meclisinde yapımı yılan hikayesine dönen Mahmutlar AVM Projesi görüşülerek kabul edilmişti. Alanya Belediye Başkan Adem Murat Yücel, meclisin onay vermesiyle Mahmutlar AVM Projesi Alışveriş Merkezi'ni Yap-İşlet-Devret modeliyle 10 yıllığına kiraya verileceğini duyurmasının ardından AVM için ihale şartnamesi yayınlandı. 
İHALE 12 MAYIS'TA
Belediye tarafından 4834 metrekareli iş merkezinin inşa edilmesi ve 10 yıl süre ile işletilmesi için kapalı zarf usulü ihale yapılacak. Projenin yatırım maliyeti KDV hariç tahmini 92 milyon 685 bin lira olarak belirlendi. AVM'nin inşaat süresi de dahil on 10 yıl kiraya verilip ilk yıl kira bedeli 10 milyon tl, yatırım maliyeti ve yıllık tahmin edilen kira bedeli 9 yıllık toplamı üzerinden 5 milyon 481 bin TL olarak belirlendi. İhalenin ise Alanya Belediye Başkanlığı Encümeni Toplantı Salonunda 12 Mayıs'ta yapılacağı belirtildi. Mahmutlar’da yıllardır atıl vaziyette olan ve çevreye de rahatsızlık veren yarım kalan AVM inşaatı yolsuzluk ve rüşvet iddiası 2013 yılında yapılan organize suç örgütü operasyonu kapsamında dönemin belediye başkanı Ali Çelik’in de aralarında olduğu 55 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169