banner129

AVM otoparkı kaldırımı işgal etti

Hükümet Meydanı yanında ki alışveriş merkezi, kaldırım yolunu özel bir otopark olarak kullanılıyor. Alışveriş Merkezinin kapalı otopark girişi, kaldırım üzerinden sağlanıyor. Buradan geçen vatandaşlar otopark girişindeki demirlere ve taşlara takılmadan geçemiyor.

AVM otoparkı kaldırımı işgal etti

Alanya’nın en işlek yerlerinden bir tanesi olan Hükümet Meydanı yanında ki Yaylayolu Caddesi ile Hacet Caddesi arasında, kısa süre önce faaliyete geçen Alışveriş Merkezinin otoparkı kaldırımı işgal ettiği için yayalara zor anlar yaşatıyor. 
VATANDAŞLAR OTOPARK GİRİŞİNDEN DOLAYI İLERLİYEMİYOR
Kaldırım üzerine yapılan otopark girişi, kaldırımdan geçmek isteyen vatandaşlara engel oluşturuyor. Kaldırımı işgal eden otopark demirleriyle karşılaşan yayalar, demirlerin üstünden geçerek ilerlemeye çabalıyor.
BU DURUMA YÖNELİK YAPTIRIM UYGULANMIYOR
Otopark girişinin kaldırım üzerine yapılmasına yönelik bir yaptırım uygulanmazken, taşıt yolu üzerindeki yaya yollarına park etmenin cezası ise 95,50 TL. Hatalı park eden araçlara kesilen cezaların kaldırımları işgal eden otoparklara uygulanmıyor olması olumsuz örnekleri artırıyor.
AVM SAHİPLERİNDEN ENGELLİ BİREYLERE SAYGISIZLIK
Yayların kullandığı kaldırıma otopark yapılması engelli vatandaşların yolunu da işgal ederken, Alışveriş Merkezi sahiplerinin engelli bireylere karşı olan saygısızlığı da gözlerden kaçmıyor. 
ENGELLİ BİREYLERİN İLERLEME ŞANSI OLMUYOR
Alışveriş merkezinin dışında bulunan kaldırımda görme engelli vatandaşlar için sarı şerit bulunuyor. Bu sarı şerit kaldırımı işgal eden otoparkla kesiliyor. Cadde üzerinde ilerleyen görme engelli bir vatandaş otoparka geldiğinde ilerleyemiyor. Burada karşısına otopark girişindeki demirler ve engebeli yol çıkıyor. Normal vatandaşların bile yürümekte zorlandığı bu durum karşısında engelli bireylerin ilerleme şansı bulunmuyor.
YETKİLİLER GÖRMEZDEN Mİ GELİYOR?
Vatandaşlar, yetkililerin bu duruma artık el atmasını gerektiğini ve gerekli cezai işlemin uygulanmasını istediklerini söyledi. Uzun bir süredir bu yolun böyle olması da acaba yetkiler bu durumu görmezden mi geliyor düşüncesini de akla getirdi. -Ekmel YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107