banner129

Aylar sonra rekor kırıldı

Günlük 20'yi bulan kan bağışı nedeniyle stoklarda yaşanan azalma sonucu etkinlik düzenleyen Kızılay Alanya Şubesi, aylar sonra kan bağışında rekor kırıldığını belirtti

Aylar sonra rekor kırıldı

-Özgür YILMAZ

Koronavirüs vaka sayılarındaki yükseliş, Ramazan ayı ve hayata geçirilen tam kapanma uygulaması ile birlikte, kan bağışı yapanların sayılarında ciddi düşüş yaşanmaya başladı. Alanya'da günlük bağışçı sayısı 50 olması gerekirken, son günlerde bu sayı 20'ye kadar düştü. Yaşanan durum sonucu kan stoklarında da azalma meydana geldi. Kızılay Alanya Şubesi de kan bağışını arttırmak için etkinlik düzenledi. Bu etkinlik sonucu aylar sonra kan almada rekor kırıldı. 
HASTALARA UMUT OLDU
Alanya Kızılay Şubesi Yönetimi ve gönüllüleri, kan bağışlarındaki düşüş ve ortaya çıkan hayati tehlikelere dur demek için, hep birlikte kan verdiler. Son ayların kan alma rekorunun kırılmasını sağlayan etkinlik hastalara umut oldu. Tüm Alanya kamuoyuna çağrı yapan şube başkanı Dr. Mehmet Dikici, kan stoklarında ve bağışlarındaki azalmanın oluşturduğu büyük tehlikeye dikkat çekerek herkesi kan bağışına davet etti. Etkinlikleri düzenleyen şube gençlik kollarına ve gönüllülere çok teşekkür etti. Tüm Alanya'yı karşılıksız iyilik hareketine davet ederek, kan bağışlarının devamı için kamuoyunu duyarlı olmaya çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 17:16
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107