banner129

Bahar Tavukçuluk şoku

Bakanlığın teşhir ettiği listede Alanya ve bölge pazarında ciddi hakimiyeti olan Bahar Tavukçuluk'un yer alması turizm camiasında şok etkisi yarattı.

Bahar Tavukçuluk şoku

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, at eti satan yerleri, taklit ve tağşiş yapılan, içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen ürünleri açıkladı. Listede Antalya'dan ise iki firma yer aldı. Antalya, Alanya ve bölgede ciddi bir hakimiyeti olan Bahar Tavukçuluk'un listede olması Alanya'da adeta şok etkisi yarattı. Alanya ve bölgedeki bir çok otele ve işletmeye et satan Bahar Tavukçuluk'un listede yer alması otelcileri de isyan ettirdi.

Bahar Tavukçuluk Gıda İnş. Turz. San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasının Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bahar'a ait olması dikkat çekti.


KAMUOYUYLA PAYLAŞILDI


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, et ve süt ürünleri, takviye edici gıdalar ve benzer ürünler, zeytinyağı, bal, alkolsüz ve alkollü içecekler, kahve, çikolata ve tahin üretiminde taklit ve tağşiş yapan işletmeler ve ürünlerini açıkladı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, yapılan kontroller sonucunda süt ve süt ürünlerinde taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen 35 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği 18'i yoğurt, 46'sı peynir, 8'i tereyağı, 1'i kaymak olmak üzere 73 parti ürüne ait bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 19:27
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107