banner84

Bahçeşehir ÇLK doğurdu

2019 yılı Ekim ayında Bahçeşehir Genel Merkezi’ne devredildiği açıklanan okulun Bahçeşehir Üniversite öğretim kadrosunda bulunan Mehmet Çelik’e ait ÇLK firmasına devrolduğu ortaya çıktı.

Bahçeşehir ÇLK doğurdu

PARAVAN ŞİRKET İDDİASI
Alanya Bahçeşehir Okulları’nda haciz işlemi ile ayyuka çıkan tartışmalar, çeşitli iddialarla devam etti. 2019 yılı Ekim ayında yapılan basın toplantısında genel merkeze devredildiği açıklanan okulun ÇLK Eğitim Kurumları adıyla kurulan Mehmet Çelik’e ait bir şirkete devrolduğu ortaya çıktı.  
ALACAKLAR ÖDENMEDİ 
Okulun yeni sahibinin Bahçeşehir Genel merkezi ya da Yücel Ailesi olmadığı ise alacaklıların haciz işlemleri sırasında ortaya çıktı. Genel Merkez tarafından yönetileceği ilan edilen okulun aslında başka bir şirkete devredilmesi karşısında veliler muhatab bulamadı. 
ŞİRKET BOŞALTILDI 
Bir diğer iddia ise, borç ve alacakları ile Bahçeşehir Eğitim Kurumu’ndan alınan okulun bilinçli olarak ÇLK üzerine devredildiği yönünde. ÇLK’nın içi boş bir şirket olduğu, Alanya’daki veliler ve okuldan alacağı olan firmalara ödeme yapmamak için böyle bir yöntem kullanıldığı iddialar arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107