banner84

Bahçeşehir'de sular durulmuyor

Pandemi süreci ile birlikte ağır aksak ilerleyen ekonomik sorunlar devam ediyor. Turizm ile bağlantı sektörlerin en fazla etkilendiği bu süreçte Alanya’da bir dönemin en gözde eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji de nasibini aldı. Okulun şuan ki binasına icra gelirken, mevcut binada yaşanan kira krizi nedeniyle yeni bir adrese taşınma işlemi de sürüyor.

Bahçeşehir'de sular durulmuyor

Özel okullara, servis ücretleri, yiyecek ve diğer beldelleri sene başında peşin ödeyen veliler ikinci dönemde okula gidilmeyen sürenin iadesini bekleye dursun Alanya’nın geçmişte adından eğitim ve sportif başarıları ile söz ettiren okulu Bahçeşehir Koleji'nde bilinmezlikler sürüyor. Önce devir süreci ile gündeme gelen okul şimdi ise icra ve taşınma ile yeniden dikkatleri çekti.

EKONOMİK SORUNLARLA EL DEĞİŞTİRMİŞTİ
Cihan Baba ve eşi Burcu Haboğlu Baba tarafından yaklaşık 15 yıl önce kurulan fakat yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle geçen yıl el değiştiren Alanya Bahçeşehir Koleji‘nde sular durulmuyor. 2007 yılında Burcu ve Cihan Baba’nın kurduğu Bahçeşehir Koleji Alanya Kampüsü, geçtiğimiz yıl el değiştirerek genel merkez tarafından yönetilmeye başlamıştı. 

BAHÇEŞEHİR'DE SORUNLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR
Sorunların ardı arkası kesilmeyen Bahçeşehir de  iddiaya göre eski yönetime barter sistemi ile ödeme yapan birçok veliden, bu kez mevcut idare tekrar para istedi. Ayrıca pandemi döneminin ücret iadesi ise oldukça cüzzi rakamlar üzerinde velilere verilmeye çalışılıyor. Tüm bunların yanı sıra okulun kapısına icra müdürlüğü ve avukatlar dayandı.

ŞİMDİ DE OKUL TAŞINIYOR
1 Ekim 2019’da yapılan devir işlemi sırasında ‘doğmuş doğacak tüm borç ve alacakları’ ile devir yapılan Bahçeşehir, iddiaya göre bazı ödemeleri gerçekleştirmedi. Oba’daki okul binası, Cihan Baba tarafından geçen yıl Ankara’da bir şirkete satılınca bu kez okulun yeni idaresi ile mülkiyet sahibi arasından kira konusunda sorun yaşandı. Tüm bunların ardından okul idaresi gerçek kolej havasından olan okul binasından taşınıyor.

VELİLER KAYDI ALDIRIYOR
Bahçeşehir Alanya Koleji'nin uzun yıllardır eğitim hizmetini verdiği binadan ayrılarak Oba Mahallesinde Bil Koleji'nin eğitim hizmeti verdiği bloklardan birine taşınmak için kiraladı. Velilerin ise bu duruma tepki vererek, ödedikleri ücretin kampüs havasından olan eski okul binası için olduğunu yeni binanın apartman tarzında ve yeterli sosyal donatı alanı bulunmadığı için razı olmadığı öğrenildi. Bazı veliler bu sebeplerle çocuklarının kaydını almaya dahi başladı.

İCRA İŞLEMİ YAPILDI
Okula geçtiğimiz günlerde Alanya İcra Müdürlüğüne ait görevliler ve birçok avukat icra işlemi için gitti. Okul girişinde icra işlemini haberleştirmek amacıyla bulunan medya mensuplarının görevini yapmasını önce kendileri engellemek istedi ardından jandarma çağırdı.İhbar sonucu okula giden jandarma, basın mensuplarının okulun mülkiyet sınırları içinde olmaması nedeniyle herhangi bir işlem yapmadı. Bahçeşehir Alanya Kolejinde yaşanan icra işlemlerinin önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okulun eğitim kalitesinin düşmesine, ekonomik çalkantıların sürmesine hatta öğrenci kaybına neden olup olmayacağı ise bilinmezliğini koruyor. -Özgür YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107