banner84

Bahçeşehir geleneği bozmadı

Bahçeşehir Koleji Alanya’nın, geleneksel hale getirdiği sınav organizasyonları, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) bir kez daha yinelendi

Bahçeşehir geleneği bozmadı
Eğitime gönül veren Bahçeşehir Koleji Alanya ailesi, öğrencilerini yalnız bırakmadı. İsimleri değişse de temeli aynı olan liseye geçiş, üniversiteye giriş sınavlarında her yıl Bahçeşehir Koleji Alanya aile üyeleri öğrencilerinin yanında oluyor. 
Sadece kendi öğrenci ve velilerine değil, tüm Alanya’ya hizmet vermek için sınavın gerçekleştiği her okulda yerini aldı. Bahçeşehir Koleji Alanya ailesinde yöneticisinden, şoförüne herkes, 15 Mart Pazar günü üniversite sınavı heyecanı yaşayan öğrenciler için hazırdı.
Alanya’da sınavın gerçekleştiği okulların önünde tüm Alanya halkına hizmet vermek için araçları, ikramları ve ekibi ile hazır olan Bahçeşehir Koleji Alanya ailesi farkını yine ortaya koydu.
ÖĞRENCİLER TER DÖKTÜLER
Öte yandan, Antalya genelinde ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS), 111 merkezde 36 bin 614 aday ter döktü.  Üniversiteye girişin ilk ayağı olan YGS'ye, Antalya ve ilçelerinde 111 binada 88'i engelli 36 bin 614 kişi katılırken, 4 bin 862 yönetici ve sınav sorumlusu görev yaptı. Adaylar salonlara 2015-YGS Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı veya pasaportları kontrol edilerek alınırken, yanlarında sadece pet şişe içinde su götürmelerine izin verildi. Geç kalan bazı adaylar ise koşarak sınava yetişmeye çalıştı.
Sınavda öğrencilere Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru soruldu. 
Çocukları sınavda ter döken aileler de sınav merkezlerinin çevresinde heyecanla onları beklerken, bazılarının Kur'an-ı Kerim okudukları görüldü. Ayrıca,  sınav süresince gürültü yapıldığı yönünde gelen ihbarlara, polis ekipleri tarafından anında müdahale edildi. 
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107