banner84

Bahçeşehir'de online sınav

Bahçeşehir Kolejleri'nin 2013-2014 yılında uygulamaya başladığı sınav sistemi uygulaması devam ediyor

Bahçeşehir'de online sınav
Geçtiğimiz cumartesi günü Bahçeşehir Koleji Alanya’da 5. ve 6. Sınıf öğrencileri tüm Türkiye’de eğitim gören arkadaşları ile eş zamanlı olarak Performans İzleme Süreç Analizi (PISA) sınavına katıldı. 
Ipadli Eğitim Projesi kapsamında yılda iki kez uygulanan Türkiye geneli sınavda öğrenciler istedikleri yerde soruları yanıtlayabiliyor. Saat 10.00’da merkezi sistem üzerinden aktif hale getirilen sınavı öğrenciler okulda, evde, tatilde, istediği yerde cevaplandırabiliyor. Online olarak uygulanan Performans İzleme Süreç Analizi (PISA) sınavı ile öğrenciler bilgilerini yorumlayabilme gücüne sahip oluyor. 
Sadece ezbere dayalı eğitimin tersine öğrenciler öğrendikleri bilgileri yorumlayarak, kendi anlatımları ile soruları yanıtlıyor. Sınavda öğrenciler Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji sorularını yanıtladı. Performans İzleme Süreç Analizi (PISA) sınavında öğrencilerin yanıtları merkezi sistem üzerinde ders öğretmenlerinin ekranlarına aktarılıyor. Sistem sayesinde ders öğretmenleri öğrencilerimizin yorum becerilerini görebiliyor ve bu doğrultuda yönlendirebiliyor.  Gelişen teknolojinin eğitime entegre edilmesi ile ortaya çıkan Ipadli eğitim projesi Bahçeşehir Kolejlerinde öğrenmeyi eğlenceli hale getirdi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 15:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107