banner129

'Bakan adeta milletle dalga geçiyor'

SP Alanya İlçe Başkanı Sarıca, Bakan Albayrak’a seslenerek, "Adeta milletle dalge geçiyor" dedi .

'Bakan adeta milletle dalga geçiyor'

Azerbaycan topraklarına yönelik Ermenistan saldırısına bir tepkide Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanlığı haftalık olağan toplantısında tepki gösterildi. Toplantıda İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca sadece Ermenistan saldırısını kınayıp bu konudaki tutumu nedeniyle hükümete destek verdikten sonra turizmden, işsizliğe, dolarda ki yükselişe kadar geniş güncel konularda eleştiride bulundu. 
'TÜRKİYE OLARAK AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ'
Azerbaycan’ın Ermenistan’ı bozguna uğratmasını takdir ettiklerini belirten Sarıca, “Türkiye olarak can Azerbaycan’ın her zaman yanında olduk ve şimdi de yanındayız. Durup dururken Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırmasına akıl sır erdiremeyen olabilir. Biliyoruz bunun arkasında Büyük Ortadoğu Projesi ve Büyük İsrail Projesi var. İsrail’in hemen yanı başındaki ülkelerin birbirleri ile çatışması ve kendi içlerinde üçe, dörde bölünmesini istemesi en büyük hedefi. Böyle bir durumda ülkemizdeki Ermeni vatandaşlarımıza karşı halk olarak son derece duyarlı olmalıyız. Onlara karşı bu savaştan dolayı tavrımız asla değişmemeli” dedi.
“40 BİNİN ÜZERİNDE İŞSİZ VAR”
Turizm sezonuna’ da değinen Sarıca, “Bundan dolayı Alanya’mızda 40 binin üzerinde işsiz var. Esnafın durumu hiç iç açıcı değil. Piyasa çok kötü. Diğer taraftan Alanya’da 120 bin icra dosyası var. Bunun büyük çoğunluğu problemli dosyalar. Bu böyle gitmez. Zor durumda olan esnafımızın bütün borçları faizsiz olarak gelecek yıla ertelensin. Önümüzdeki yıl itibarıyla bu borçlar uzun süreli faizsiz ertelensin istiyoruz. Aksi takdirde zor durumda olan esnafımızın ayakta durması söz konusu değil” diye konuştu.
'ADETA MİLLETLE DALGA GEÇEN SAYIN BAKAN'
Sarıca konuşmasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a da seslendi. Sarıca, “Daha önce maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz diyerek adeta milletle dalga geçen sayın bakan, keşke maaşı dolarla alsak. Dolar o zaman istediği kadar artsın. O zaman biz de millet olarak önemsemeyiz. Bugünlerde Dolar kurunun yükselmesi benim için hiç önemli değil demek bu milletle alay etmektir” ifadelerini kullandı. -Ekmel YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107