banner165

Bakan Kurum Alanya'da afetzedelerin yüreğine su serpti

Alanya'nın Güzelbağ bölgesinde devam eden orman yangınlarını incelemek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Alanya'ya geldi.

Bakan Kurum Alanya'da afetzedelerin yüreğine su serpti

Akseki'den ilk olarak Güzelbağ Mahallesi'ne gelen Bakan Kurum, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer'den yangın ve kayıplar ile ilgili bilgi aldı. Vatandaşların yaralarının hep birlikte sarılacağını belirten Bakan Kurum, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hepinize selamı var. Hepimize geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin inşallah" dedi. 

'50 BİN TL PARA YARDIMI YAPILACAK'

Önemli olanın can kaybı olmaması olduğuna vurgu yapan Bakan Kurum, "Yaralarımızı Allah'ın izniyle hep birlikte saracağız. Evleri tamamen yanan vatandaşlarımıza 50 bin TL para yardımı yapılacak. Hayvanları telef olan ve tarım alanları yanan üreticilerimizin tamamının zararı giderilecek. Güzelbağ'da ağır hasarlı 14, az hasarlı 8 evimiz var. Tespitlerimizi yapacağız. Alanya, Akseki ve yangın bölgelerindeki zararlar 1 yıl içerisinde tamamlanmış olacak. Tek katlı ise tek katlı, 3 katlı ise 3 katlı ev yapacağız" ifadelerini kullandı. Ayrıntılar geliyor..... 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169